Netradičné 24h preteky cyklistov na okruhu sú mimoriadne obľúbené. Cyklisti si kvalitu povrchu nevedia vynachváliť.

Oproti minulým rokom nastáva v kalendári 2015 pár zmien. Predovšetkým vďaka absencii zahraničných GT3 seriálov. Poďme si kalendár priblížiť najzaujímavejšími podujatiami. Už v týchto dňoch otvoril okruh SlovakiaRing brány na testovanie pretekárskych špeciálov. Prvé skutočne veľké a u nás premiérové podujatie bude FIA Zóna strednej Európy v relykrose (FIA Central European Zone Rallycross) 21. a 22. marca. Desiatky relykrosových špeciálov zo Slovenska a okolitých krajín potešia oko diváka jedinečnými prejazdmi na trati v kombinácii rýchlostnej dráhy, obslužných komunikácií, šotolinovej dráhy a série skokov. Mnoho vozidiel skrýva pod kapotou vyše 500 konských síl a keďže jazdcom nechýba odvaha, bude sa skutočne na čo dívať.

SlovakiaRing od začiatku roka hľadá nové talenty motoršportu. Na začiatku apríla projekt Racestar vyvrcholí veľkým medzinárodným finále, kde sa 175 jazdcov zo 7 krajín pobije o 3 atraktívne miesta pretekárov v značkových seriáloch. Viac informácií na racestar.sk Power fest (8.5.) je festival úchvatných tuningových špeciálov a krásnych žien. Power fest sa teší veľkej diváckej pozornosti a veríme, že ani tento rok nebude výnimkou.

Po ročnej pauze sa na Slovensko v októbri vráti najväčšia Európska drifterská séria King of Europe Drift.

XRace (24.5.) tu zažije druhý ročník. Svetovo veľmi populárny autokros a relykros si postupne získava srdcia aj slovenského publika a tak ako minulý rok, aj teraz na jazdcov čaká náročná trať pozostávajúca z asfaltu, šotoliny a skokov. XRace je nástupcom známeho Autoslidu, ktorý sa roky konal v Žarnovici. Po súťaži nádherných historických motocyklov 24. mája (FIM Europe Cup vintage regularity 2015) už nasleduje naše tradične najväčšie podujatie roka: FIA Majstrovstvá sveta cestovných automobilov WTCC – 19. až 21. júna. Bude to už po štvrtýkrát, čo sa na našom okruhu predstaví svetová špička cestovných automobilov, medzi ktorou nebudú chýbať Sébastien Loeb, Yvan Muller, či aktuálny šampión José María „Pechito“ López z Argentíny. V rámci toho istého víkendu budeme držať palce aj Maťovi Homolovi vo FIA Európskom pohári cestovných automobilov ETCC, v ktorom sa Matej predstaví so svojím novým pretekárskym špeciálom v podobe SEAT Leon Cup Racer. Štartové pole sa revitalizovalo a najmä súboje v triede Single Make Trophy budú určite lákať.

2. júla odštartujú na našej rýchlostnej dráhe výnimočné a najtichšie preteky: 24h SlovakiaRing Cycling Race. Stovky cyklistov aj s telesne hendikepovanými a celebritnými posádkami sa počas 24 hodín popasujú predovšetkým s vlastnou výdržou. Napokon minulý rok sa našlo množstvo takých, ktorí preteky absolvovali úplne sami! Cyklistický maratón vystrieda hneď 4. júla tradičný Porsche Alpen Pokal – preteky obľúbenej nemeckej značky. Rovnakej obľube sa teší aj Histo Cup (14.-16.8.), ktorý predvedie očarujúce historické vozidlá. Druhá polovica augusta patrí našim najtradičnejším automobilovým pretekom: Veľká cena Slovenskej republiky preteky cestovných automobilov na okruhu (21.-23.8.) ukáže opäť to najlepšie z najlepšieho od cestovných pretekárskych špeciálov cez špičkové GT3 ako Porsche, Ferrari a pod. Slovenská a stredoeurópska špička sa už po šiestykrát na našom okruhu pobije o najcennejšie trofeje ESET a FIA Central European Zone Trophy. Jedny najväčšie národné okruhové preteky vystriedajú ďalšie: Veľká cena Slovenskej republiky preteky cestných motocyklov (11.-13.9.), ktoré sa konajú v rámci seriálu Alpe Adria Championship rovnako neobišli náš okruh od začiatku jeho existencie ani raz. Po ročnej odmlke sa k nám vráti aj najväčší drifterský seriál Európy: King of Europe (24.-25.10.). Najlepší európski majstri kontrolovaného šmyku u nás opäť efektne spália množstvo gúm a svojím umením potešia veľké množstvo divákov. Záver roka nebude patriť nikomu inému ako slovenským majstrom rely, ale aj pretekov do vrchu, či iných disciplín: AutoShow (14.11.) uzavrie skvelou exhibičnou rely 6. motoristickú sezónu na SlovakiaRingu.