SOP vyhlasenie

Skupina A – STC (Small Touring Car)

Skupina STC združuje autá s objemom do 1600 cm3 a do 2000 cm3. V najmenšej objemovej triede do 1600 cm3 medzi nelicencovanými jazdcami dominoval Pavol Dlugoš, ktorý štartoval na Škode Felicia, no na konci sezóny musel nedobrovoľne vymeniť techniku za Hondu Civic. Druhé miesto veľmi tesne vybojoval Mário Bobošík na Volkswagene Polo a tretí skončil len s jednobodovou stratou na druhé miesto Marek Jančo na Forde Fiesta. Z licencovaných jazdcov bol v triede do 1600 cm3 najlepší Igor Végh na Honde CRX, druhá skončila Veronika Vanyová na Lotuse Elise a tretie miesto obsadil Tomáš Bizub tiež na Lotuse Elise.

Triede do 2000 cm3 nelicencovaných jazdcov vládol Jiří Konečný na Renaulte Clio a nenechal nikoho na pochybách, že on je najlepším v sezóne 2015. Druhé miesto s veľkým odstupom 29 bodov získal Alexander Šuhajda na Renaulte Clio. O tretie miesto bojovali pretekári až do konca sezóny. Bronz nakoniec s tesným odstupom len 3 bodov získal Stefan Schafhauser na Lotuse Exige.

Skupina B – BTC (Big Touring Car)

V skupine BTC sa stretávajú autá s objemom do 3000 cm3, do 3500 cm3 a nad 3500 cm3. Medzi nelicencovanými pretekármi v triede do 3000 cm3 si vybojoval prvenstvo André Mašek na BMW 130i. Za ním s veľkým odstupom skončil druhý Petr Kochta, tak isto na BMW 130i. Tretie miesto získala Brigitte Schmalzl na Mercedese 190. Medzi licencovanými jazdcami nazbieral najviac bodov Peter Žáček na BMW M3, druhé miesto so stratou 11 bodov obsadil Dušan Vicen na BMW E36 GT a na treťom mieste skončil Marián Polónyi na BMW 130i.

V triede do 3500 cm3 nelicencovaných jazdcov sa najviac darilo Jiřímu Procházkovi na BMW M3 GTR. Druhé miesto získal Tomáš Pospíšil na BMW Z4 GTR, na víťaza stratil 16 bodov. Z tretieho miesta sa tešil Radek Hort na BMW M3. Prvá trojica ostatným pretekárom poriadne ušla, už štvrtý jazdec celkového porania na nich strácal priepastných 35 bodov.

Triede nad 3500 cm3 nelicencovaných jazdcov dominoval Stanislav Šedivec na Chevrolet Corvette ZR1. Pretekárovi na druhom mieste ušiel o šialených 37 bodov. Druhý skončil Libor Šichtař na BMW M3 a tretie miesto obsadil Jiří Hanák na M3 E92. V triede jazdil jediný licencovaný pretekár, ktorým bol Rudolf Machánek na Mercedes SLS AMG GT3, ten samozrejme svoju triedu vyhral.

Skupina C – OFC (Open Cars)

Mohlo by sa zdať, že skupine OFC nemá šancu na celkový výsledok iné auto ako Radical. Opak je však pravdou. Prvé miesto síce vybojoval Maciej Marcinkiewicz na Radicale, no druhý skončil Ondřej Kočka na Caterhame. Ondřej celú sezónu poctivo zbieral body, čo sa oplatilo a na konci sezóny si vo veľmi silnej konkurencii zabezpečil výborné druhé miesto. Tretí skončil Mariusz Miszta na Radicale.

Skupina CUP – CUP (MX-5 Cup a Fiesta Cup)

V skupine Cup jazdia Mazdy MX-5 Cup a Fordy Fiesta R1 Cup. V triede Fiesta Cup tvrdo zápolili o prvé miesto Martin Hlavna a Luděk Dolejš. Zo súboja vyšiel na konci sezóny víťazne Martin Hlavna. Luděk Dolejš sa musel uspokojiť s druhým miestom. Tretie miesto obsadil Roman Velíšek.

Rovnako napínavá sezóna bola aj v triede MX-5 Cup. Tu sa prvé miesto bili Lukáš Koník a Tibor Gloznek. Prvenstvo na svoju stranu obrátil nakoniec Tibor Gloznek a Lukáš Koník, ktorý bojoval celú sezónu, obsadil druhé miesto. Tretie miesto získal Drahomír Osvald.

Media Cup

V Media Cup sedlali Mazdy MX-5 Cup slovenskí motoristickí novinári. Na trati si nič nedarovali a bojovali až do konca. Prvé miesto s náskokom len 4 bodov získal Majo Bóna z redakcie Brejku. Druhým z veľmi vyrovnaného štartového poľa bol Ján Žgravčák z RTVS a tretie miesto obsadil so stretou len 2 bodov na druhého Maroš Čabák z TopSpeed.sk.

Sezóna 2016

Slovenský Okruhový Pohár chystá na sezónu 2016 niekoľko zmien. V triedach nebude rozlišovať medzi licencovanými a nelicencovanými pretekármi. Skupinu OFC (Open and Formula Cars) nahradí skupina OC (Open Cars), ktorá sa rozdelí na OC small a OC big. Do skupiny CUP pribudne trieda Cup Lotus Elise. Triedy do 2000 cm3 a do 3000 cm3 rozdelia podľa váhy auta. Budú sa bodovať prvé tri miesta oboch kvalifikácií. Vyhlásenie sa nebude týkať jednotlivých pretekov, ale celého podujatia. Jazdcom sa budú teda sčítavať dosiahnuté body v kvalifikáciách a pretekoch, ktoré potom určia víťaza podujatia.

Do kalendára pribudne jeden testovací deň pred sezónou, kde si jazdci budú môcť vyskúšať techniku po zime. Pretekárov MX-5 Cupu čaká 7 podujatí a budú sa môcť zúčastniť aj Ceny Slovenska na Slovakia Ringu. Predbežný kalendár sezóny 2016 vyzerá takto: