Rýchlosť je jednou z najčastejších príčin dopravných nehôd. Prečo ľudia jazdia rýchlo? Na otázku sú rôzne odpovede. Niektorí preto, lebo sa niekam ponáhľajú, iní z frajeriny. A prečo si ľudia kupujú rýchle, športovo ladené autá? Existujú rôzne psychologické aspekty, o ktorých by sa dala napísať záverečná práca na vysokoškolskom štúdiu. Mnoho z nás by uviedlo, že rýchlosť nás jednoducho baví. Tak, ako majiteľa tohto Audi RS3.

Všetci robíme chyby. Tá vo videu sa vodičovi poriadne vypomstila. Je len zázrak, že sa nikomu nič nestalo.

Kto je bez hriechu, nech hodí kameňom..

Nalejme si čistého vína. Kto z nás občas nepridá plyn aj na obyčajnej ceste? Asi všetci... Lenže na bežných komunikáciách treba brať do úvahy veľmi veľa faktorov, aby jazda nebola len rýchla, ale zároveň aj bezpečná. A to nielen pre vodiča, ale hlavne pre ostatných naokolo. Preto si vždy poriadne premyslite, kde a ako veľmi pritlačíte plyn k podlahe. 

Dnes tu máme jeden odstrašujúci prípad z Belgicka, ktorý je dokonca zachytený na palubnej kamere. Krásne vidno celý priebeh nehody. Vodič išiel doslova a do písmena "bomby". Až do momentu, keď priama cesta pred ním jednoducho skončila. V rýchlosti už proste nemal šancu zvrtnúť auto doprava alebo doľava. Pozornému oku isto neušla ani značka STOP, daj prednosť v jazde. Nechcem vedieť, čo by ostalo z posádky iného auta, keby do nich z boku napálil. O ostatných účastníkoch radšej ani nehovorím. Ale upokojím vás. Ide o hobby pretekársky okruh Chimay, nie o bežnú cestu na vidieku.  

AKOU RÝCHLOSŤOU SA PODĽA VÁS POHYBOVALO AUDI RS3 BEZPROSTREDNE PRED NÁRAZOM?

 • menej ako 100 km/h ( 9% )

   

 • 100-130 km/h ( 15% )

   

 • 130-150 km/h ( 19% )

   

 • 150-180 km/h ( 18% )

   

 • 180-200 km/h ( 39% )

   

Odpovedalo 120 ľudí  

"Crashtest" vo vysokej rýchlosti zažiť nechcete

Aká bola rýchlosť auta? Bezprostredne pred nehodou možno pánko išiel aj 200+ km/h, ale kým narazil do pevnej prekážky, rýchlosť bola oveľa nižšia. Auto pri priamom náraze v dvestovke vyzerá ako prázdna plechovka od coly, ktorú silou stlačíte do miniatúrnej veľkosti. Ak neveríte, pozrite si aj druhé video. Hlavným aktérom je v tomto prípade Ford Focus Mk1. 

BMW VS. AUDI BATTLE (M4 VS RS6). KTO VYHRÁ?

BMW VS. AUDI "BATTLE" (M4 VS RS6). KTO ...

Porovnávať športové dvojdverové kupé s „rodinným“ kombíkom je trocha scestné. Ale čo už, títo dvaja páni si ...

09. 10. 2017
ZRÝCHLENIE MERCEDES S63 AMG JE NAOZAJ DYCHBERÚCE

ZRÝCHLENIE MERCEDES S63 AMG JE NAOZAJ ...

Luxusná limuzína Mercedes-Benz triedy S nie je práve predstaviteľom „brutálneho“ zrýchlenia. Vo verzii AMG sa však ...

09. 10. 2017