Dovolím si tvrdiť, že auto so zadným náhonom si kupuje zvyčajne špecifická skupina ľudí. Niektorí sa zadohrabov boja, iní si ich nevedia vynachváliť. Staršie modely sú pritom vyhľadávané fanúšikmi alebo zberateľmi. A potom tu je ešte jedna skupina ľudí. Tí auta upravujú. Častokrát je v nich silnejší motor, alebo pôvodné srdce je úplne prekopané. V kombinácií s úplným odstrojením "zbytočností" a úpravou náprav vrátane brzdového systému je takéto auto ako stvorené na drift. A ak s tým raz začnete, neviete s tým prestať.

Iste, ak máte zadohraba, každý rok sa tešíte na prvú poľadovicu, alebo sneh, kedy si aspoň na prázdnej ceste, alebo na parkovisku užijete krásu a čaro jazdy kontrolovaným šmykom.  

Na drift scéne u nás nájdeme pomaly všetko. Od starých žigulíkov, cez kultové baworáky e30/e36/e46, až po japonské beštie rôzneho druhu. Mekka tohto "koníčka" je krajina vychádzajúceho slnka, Japonsko. A z tohto prostredia pochádza i toto premakané video s úžasnou scenériou.

Určite ste si tých tri a pol minúty živote užili a neoľutovali. Pohľad na Toyoty AE86, Skyliny, Silvie sprevádzané zvukom preplňovaných motorov je proste nezabudnuteľný. Preto je škoda, že v našej krajine sa takéto autá nedajú vôbec registrovať, hoci len na víkendové jazdenie. Na každodenné jazdenie by RHD auto nebolo vhodné, priam by sa dalo označiť za nebezpečné. Ale pre víkendový motoršport? Prečo nie?

Zdroj: carscoops