Nový motokárový okruh Steel Ring Třinec privítal počas víkendu 4. – 6. augusta 2017 ďalšie podujatie Majstrovstiev Slovenska v motokárach a Moravského Pohára. Trať s dĺžkou 1217 m bola pre všetkých novinkou. Jazdci a medzi nimi aj Matej Koník z tímu LSR Racing si museli osvojiť ideálnu stopu, zistiť, kde sa dá predbiehať a nájsť optimálne nastavenie motokáry.

Maťko pred štartom prvých pretekov

Matej Koník na pretekoch Majstrovstiev Slovenska v motokárach a Moravského Pohára na novej trati Steel Ring Třinec vybojoval tri druhé miesta a aj celkové druhé miesto.

Pretekári to na novej trati nemali jednoduché, počas víkendu im to ešte skomplikovalo počasie. Piatkové tréningy odjazdili za dažďa, no v sobotu ich čakalo slnečné počasie a znova nastavovanie motokáry, tentoraz do suchých podmienok. Maťko sobotnú kvalifikáciu zvládol a vybojoval si druhé miesto na štarte v triede Rotax Micro Max.

Tvrdý boj na špici

Prvé preteky stihol Maťko ešte na suchej trati, štartoval z druhého miesta, niekoľkokrát si vymenil pozíciu so Šimonom Hégelym, ktorý štartoval tretí. Súboje ich spomalili a prvý jazdec sa im vzdialil. Maťko aj po súbojoch obhájil druhé miesto. Druhé preteky už neboli také jednoduché, skomplikoval ich dážď. Maťko bojoval s motokárou aj podmienkami na trati a nakoniec prešiel pod šachovnicovou vlajkou na druhom mieste, hoci na víťaza strácal. Do tretích pretekov však vylepšili nastavenie motokáry a Maťko výrazne zrýchlil. Pozíciu nikomu nepustil a cieľom prešiel na druhom mieste tesne za prvým Zoltánom Körösom.

Druhé a tretie preteky sa išli na vode

Tri druhé miesta na novej motokárovej dráhe Steel Ring Třinec priniesli Matejovi Koníkovi aj celkové druhé miesto. Maťka v motokárovom športe podporujú YACCO, 360 Fly, Dovozy.sk, Kartingshop.sk, Steeldesign a Topspeed.sk. To, ako mu darí, môžete sledovať na facebookovej stránke Matej Koník alebo LSR Racing.

Matej Koník v Třinci vybojoval celkové druhé miesto

SKP V TREBATICIACH VYHRAL MATEJ KONÍK

SKP V TREBATICIACH VYHRAL MATEJ KONÍK

Slovenský Kartingový Pohár sa presunul do Trebatíc, kde sa 21. a 22. júla 2017 uskutočnilo už 5. kolo tohto obľúbeného ...

24. 07. 2017
MATEJ KONÍK VYHRAL PRETEKY MSR V BRUCKU

MATEJ KONÍK VYHRAL PRETEKY MSR V BRUCKU

Počas víkendu 23. a 24. júna 2017 sa išli Majstrovstvá Slovenska v motokárach a Moravský Pohár v rakúskom Brucku na ...

29. 06. 2017
MATEJ KONÍK SI Z SKP V BRUCKU ODNIESOL DRUHÉ MIESTO

MATEJ KONÍK SI Z SKP V BRUCKU ODNIESOL ...

Slovenský Kartingový Pohár pokračoval pretekmi počas prvého júnového víkendu pretekmi na motokárovej trati A1 ...

06. 06. 2017
MATEJ KONÍK VYBOJOVAL NA PRETEKOCH SKP V DLHEJ DRUHÉ MIESTO

MATEJ KONÍK VYBOJOVAL NA PRETEKOCH SKP V ...

Športový areál Motokáry Dlhá privítal v sobotu 13. mája 2017 preteky Slovenského Kartingového Pohára. Podujatie si ...

18. 05. 2017