Peugeot 2008 DKR

Peugeot vyhral 9 z 12 etáp Dakaru 2016

Stephane Peterhansel vyhral svoj 12-ty Dakar a je najúspešnejším pretekárom histórie Dakaru. Náš motorkár Štefan Svitko vybojoval fantastické druhé miesto, gratulujeme!

Pre Peterhansela to bolo neuveriteľné 12. víťazstvo na Dakare, ktoré získal 25 rokov po tom, ako stál na najvyššom stupienku po prvýkrát na motorke. Na konte má dnes šesť prvých miest na motorke a šesť za volantom auta, čo z neho robí najúspešnejšieho pretekára v histórii Dakaru.

Stephane Peterhansel

Stephane Peterhansel vyhral Dakar po dvanásty raz

„Je to pre nás obrovské zadosťučinenie. Pred štartom sme ani nepomysleli na taký výsledok. Mal som pocit, že tím bol ešte trochu mladý, ale v skutočnosti sa všetko veľmi dobre zladilo. Príjemným prekvapením pre nás bolo zistenie, že máme vozidlo, ktoré je na špeciáloch typu WRC veľmi konkurencieschopné. Počas týchto etáp som sa snažil zostať v kontakte, videl som, že Carlos a Séb boli rýchlejší ako ja. Potom sme išli bezchybnú jazdu počas dňa, keď sa veľmi útočilo, a ocitli sme sa vo vedení s veľmi príjemným náskokom: 50 minút a ostávali už len tri dni do cieľa rally. V nasledujúcich dňoch sme si museli tento náskok strážiť najlepšie, ako sa dalo. Ešte keď som jazdil moje prvé preteky na Dakare na motorke, sníval som o tom, že budem jazdiť pre Peugeot. Takže to, že som teraz v tomto tíme a vyhral som s ním, je pre mňa obrovský pocit satisfakcie,“ povedal Peterhansel.

Dakar

Galéria: 3 obrázkov

Z víťazstva sa tešil Peterhansel

Posádky na Peugeotoch 2008 DKR vyhrali spolu 9 z 12 etáp, z toho v siedmich obsadili prvé dve miesta! Víťazom Dakaru 2016 je Stephane Peterhansel, druhý skončil Nassar Al-Attiyah na X-raid Mini s odstupom 34 minút a 58 sekúnd, bronz vybojoval Giniel de Villiers na Toyote Hilux, ktorý strácal hodinu, 2 minúty a 47 sekúnd.

Štefan Svitko

Štefan Svitko vybojoval na Dakare 2016 fantastické 2. miesto

Ani Slováci sa na Dakare nestratili. Najlepší výsledok dosiahol náš motorkár Štefan Svitko, ktorý vyhral 10. etapu a nie len to, v celkovom hodnotení vybojoval pódium, výborné 2. miesto! To je najlepší výsledok slovenského pretekára na Dakare. V poli sme mali aj Jaroslava Miškolciho, ktorý s posádkou kamiónu Tatra skončil na 16. mieste.

Zdroj: carscoops.com, dakar.com, tlačová správa