Nedávno uzrela svetlo sveta nová Giulia, náhrada za dizajnovo stále krásny typ 159. Prišla hneď v najvýkonnejšej verzii. Ak toto leto plánujete dovolenkovať v Taliansku a na diaľnici sa budete ponáhľať, zbystrite zrak, keď zbadáte túto krásku talianskej polície. Je pravidlom, že v domovinách daných značiek polícia dostáva výhradne doma vyrábané vozidlá. Výnimkou nie sú ani najsilnejšie verzie. Carabinieri majú aj Gallardo...

S výkonom 510 koní bude mat nová stíhačka rešpekt i medzi najsilnejšími superšportami. Carabinieri dostanú dva kusy.

Podľa doterajších informácií sa žiadne zmeny pod kapotou nedejú (avizovaných 510 koní v štandardnej verzii je viac než dosť - veď Nurburgring zvládla predprodukčná verzia Alfa Romeo Gulia QV za neuveriteľných 7min 39 sek). Dá sa predpokladať, že Gulia QV trošku priberie na hmotnosti, vzhľadom na policajnú techniku na palube. Dizajn ostal nezmenený, pribudli len majáky na streche, v mriežke predného nárazníka a na veku kufra. Farebná kombinácia, atramentovo čierny lak a biela strecha, s červenými pruhmi a bielymi nápismi CARABINIERI na bokoch a kapote auto vyzerá veľmi dobre a je tradičná.

Rozdiel medzi Slovenskom a Talianskom spočíva najmä v tom, že u nás by také auto využívali hlavne na meranie rýchlosti na diaľniciach a rýchlostných cestách. Úloha tohto je však iná. Má byť primárne využívané na prevoz darovanej krvi a orgánov a na vykonávanie doprovodov významných osobností.