USA je zvláštna krajina môžete sa tu súdiť za to, že si popálite jazyk na hamburgeri, alebo za to, že športové auto je nebezpečné. Pamätáte si ešte na nehodu, pri ktorej zahynul známy herec Paul Walker a Roger Rodas? Tak práve vdova po vodičovi obvinila Porsche z toho, že model Carrera GT je príliš nebezpečný a jeho vlastnosti viedli k nehode.

 

Sudca Philip S. Gutierrez však po vyše dvoch rokoch od nehody rozhodol o tom, že za nehodu nenesie zodpovednosť Porsche.

Podľa vyšetrovateľov išiel Roger Rodas tempom okolo 150 km/h, keď stratil nad Carrerou kontrolu. Povedzme si na rovinu, že stratiť kontrolu nad vozidlom s motorom uprostred je v danom tempe hračkou aj napriek tomu, že vodič mal nemalé skúsenosti s pretekaním. Mnohé média, ale aj príbuzní obetí však obviňovali Porsche z toho, že je nebezpečné. Dokonca sa objavili špekulácie, že za nehodu mohla poškodená zadná náprava. Výsledkom bol teda súdny proces, v ktorom žena Rogera Rodasa žaluje automobilku. Sudca Philip S. Gutierrez však po vyše dvoch rokoch od nehody rozhodol o tom, že za nehodu nenesie zodpovednosť Porsche.


Napriek tomu, že súd dopadol pre automobilku dobre, Nemci si ešte nemôžu vydýchnuť. Stále ich čakajú dva súdne procesy s Walkerovou dcérou a otcom. Porsche samozrejme akékoľvek pochybenia odmieta.

 

O tom, že Porsche Carrera GT neodpúšťa žiadne chyby, sa môžete presvedčiť aj z nasledujúceho videa. Samotné Porsche tvrdí, že toto auto nie je pre každého.

 

NEPRÍTOMNOSŤ STABILIZÁCIE V CARRERA GT JE VYMOŽENOSŤ, NIE DEFEKT

NEPRÍTOMNOSŤ STABILIZÁCIE V CARRERA GT JE ...

Tí, ktorí mali česť sa na nej previezť, testovať ju, alebo ju dokonca vlastnia, priznajú (aj keď neradi), že Carrera GT ...

23. 11. 2015
CARRERA GT S PAULOM WALKEROM ŠLA TESNE PRED NÁRAZOM VYŠE 160 KM/H

CARRERA GT S PAULOM WALKEROM ŠLA TESNE PRED ...

Toľko čo si svet stihol zvyknúť, že Paul Walker - jeden z najznámejších súčasných hercov v teritóriu automobilových ...

05. 01. 2014