Nový Superb prijala verejnosť veľmi dobre. Vlajková loď automobilky presvedčila aj nás a dostala vysoké hodnotenie. Veľkou prednosťou je dizajn. Všimla si to aj medzinárodná odborná porota súťaže Red Dot Award, ktorá označila 3. generáciu Superb Combi za víťaza v kategórii Product Design. Zhruba pred pol rokom predstavené kombi zvíťazilo v jednej z najprestížnejších dizajnových súťaží na svete. Podľa nás celkom zaslúžene. Aj pri tejto generácii platí, že kombík sa nám páči viac než liftback.

„Sme radi, že sa emocionálne tvaroslovie nových modelov značky ŠKODA stretlo s tak priaznivým ohlasom,“ hovorí šéfdizajnér značky ŠKODA Jozef Kabaň. „Dnes sa na predmety každodennej potreby nenahliada iba z hľadiska funkčného, ​​ale aj z hľadiska emocionálneho. Automobily značky ŠKODA sa budú aj naďalej od konkurencie odlišovať presvedčivou rovnováhou medzi funkčnosťou a estetikou,“ dodáva Kabaň.

Hnutie nezávislých odborníkov, udeľujúcich ceny Red Dot, diskutuje o jednotlivých prihlásených dielach a hodnotí ich priamo na mieste podľa kritérií, ako sú stupeň inovácie, formálne kvality, funkčnosť a šetrnosť k životnému prostrediu. Cena Red Dot je na celom svete považovaná za pečať kvalitného produktového dizajnu a v tomto roku sa udeľuje už po šesťdesiaty prvýkrát. So zhruba 5 000 ročne prihlásenými produktmi z viac ako 50 krajín je navyše tiež jednou z najväčších dizajnových súťaží na svete. Porota je zložená z nezávislých výtvarníkov a odborných novinárov. V roku 2016 je prvýkrát zložená zo 41 členov, čo je najvyšší počet v celej histórii tejto renomovanej súťaže. ŠKODA získala ocenenie Red Dot už po deviaty raz. Ako prvý model tradičnej českej automobilky sa ním v roku 2006 mohla pochváliť Octavia Combi. V roku 2013 získal Red Dot Award model ŠKODA Rapid a s ním prvýkrát tiež nový dizajn značky.

Profesor Dr. Peter Zec, iniciátor a CEO súťaže Red Dot Award, vysvetľuje: „Svojimi výkonmi dokazujú víťazi súťaže Red Dot nielen mimoriadne výtvarné kvality, ale zároveň ukazujú, že dizajn je integrálnou súčasťou inovatívnych riešení produktov.“ Jeho osobné hodnotenie: „Nový Superb má skvelú siluetu, je to prekrásne auto.“

TEST ŠKODA SUPERB III L&K TDI

Najkrajšia škodovka doposiaľ? Určite! Z viacerých uhlov sa náramne ponáša na abstraktné luxusné limuzíny. Má ich ...

20. 10. 2015

tlačová správa