Autosalón v Paríži sa blíži. S ním do médií prichádzajú informácie o premiérach automobiliek. Suzuki má pre mesto módy na jeseň tohto roku pripravené dve novinky, nástupcov veľmi úspešných predkov - Ignis a SX4 S-Cross. Priaznivci a návštevníci sa majú na čo tešiť. Suzuki Motor Corporation návštevníci nájdu v stánku 511 v hale 1.0. Oficiálna premiéra noviniek prebehne už 29. septembra.

Suzuki prináša na európsky trh dve premiéry. Veľkou novinkou je  kompaktný crossover Ignis a menšou, i keď tiež rovnako zaujímavou, je  modernizovaný model SX4 S-Cross.

Kompaktný crossover Ignis vo viacerých prvkoch oživuje štýlový dizajn Suzuki. Dizajn prednej časti nového malého Suzuki pôsobí sviežo a moderne. Profil a najmä zadná časť mi až taká lákavá v porovnaní s predkom nepripadá. Každopádne, vzhľadom na určenie auta to je celkom fajn a svoju klientelu si nájde. Novinka obsahuje viacero ekologických technológií, využíva tuhú, ľahkú platformu a ponúka aj kompaktný a ľahký SHVS pohon (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki) s pomocným elektromotorom a účinným dobíjaním batérií. Výsledkom spolupráce základnej pohonnej jednotky a pomocného pohonu je zefektívnenie spotreby paliva a zároveň ponechania ako-tak priaznivých jazdných vlastností. Oficiálne by ho mali predávať začiatkom budúceho roka.

Druhou významnou novinkou pre značku je modernizácia Suzuki Sx4 S-Cross. Zmeny sa odohrali prevažne v predných partiách auta. Vozidlo tak ešte silnejšie evokuje príslušnosť do kategórie SUV. Konštruktéri si dali záležať i na úprave interiéru, v ktorom nájdeme kvalitnejšie plasty a lepšie dielenské spracovanie. K zmenám došlo aj pri pohone. Po novom bude SX4 S-Cross disponovať alternatívne dvomi turbomotormi BOOSTERJET s priamym vstrekovaním s objemom 1,0 a 1,4 litra. Tie nahradia pôvodný benzínový motor s objemom 1,6 litra.

 

Zároveň na autosalóne vystavia ďalšie modely Suzuki ako Vitara, dosluhujúce Jimny, Baleno a klasický model Cervo z roku 1977, v Európe tiež známy ako SC100. Okrem áut si prídu na svoje i priaznivci jednej stopy. Vystavené budú totižto i motocykle SV650 a Moto GP.

Zdroj: Suzuki