Ďalšou kategóriou, v ktorej budú porotcovia vyberať víťaza, sú luxusné autá. Do finále sa dostala trojica BMW i8, Range Rover Autobiography Black a Mercedes-Benz triedy S coupé. Medzi športovými autami sa vo finále predstavia BMW M3/4, Jaguar F-Type R coupé a Mercedes AMG GT.

Ďalšou kategóriou je „dizajn roka“, do tejto kategórie postúpila trojica Citroen C4 Cactus, Volvo XC90 a opäť Mercedes-Benz triedy C. Poslednou kategóriou sú zelené autá. Medzi „ekologickými autami“ neuvidíme žiadneho zástupcu vodíkového alebo čistého elektrického pohonu. Do finále sa dostali len plug-in hybridy. Porotcovia budú vyberať spomedzi Mercedesu S 500 Plug-in Hybrid, VW Golt GTE a BMW i8.

VW Passat

Mercedes-Benz triedy C

Ford Mustang

Vyhlásenie víťazov prebehne na New Yorskom autosalóne 2. apríla 2015. Tam sa dozvieme, či Passat získa druhý významný skalp, alebo ho porazí Céčko zo Stuttgartu, prípadne Mustang z Michiganu.
 
Len pre pripomenutie, minulý rok vyhrala cenu svetového auta roka 2014 automobilka Audi s typom A3. Výsledky ďalších kategórii nájdete v tabuľke.

WCOTY 2014     
Svetové auto roka 2014 Audi A3
Luxusné auto roka 2014 Mercedes-Benz S
Športové auto roka 2014 Porsche 911 GT3
Dizajn roka 2014  BMW i3
Zelené auto roka 2014  BMW i3

Zdroj: autoforum, wcoty