Najlepším autom roka (WCOTY 2016) je nepraktický roadster z Japonska, so „zastaranými“ motormi. Svet sa zbláznil? Ale kdeže, len odborníci z celého sveta ukazujú, že najlepším autom roka môže byť úplne jednoduché auto. Mazda MX-5 porazila vo finále Audi A4 a Mercedes-Benz GLC. V TOP desiatke dokonca dominovali automobily typu SUV. Novinári ukázali, čo si o podobných autách myslia... Len pripomeniem, že minulý rok vyhral v ankete WCOTY Mercedes-Benz triedy C.

 

K víťazstvu stačil tento rok jednoduchý recept – radosť z jazdy.

Mazda MX-5 získala v nabitej konkurencii titul WCOTY 2016, ale aj najlepší dizajn roka 2016!

Športovým autom roka sa stalo Audi R8, keď porazilo vozidlá ako Hondy Civic Type R a Mercedes-AMG C 63 Coupé. V kategórii luxusných áut dominovalo BMW radu 7 a nechalo za sebou Audi Q7 a Volvo XC90. Najekologickejším autom roka 2016 je podľa poroty vodíková Toyota Mirai. V kategórii dizajnu zvíťazila opäť Mazda MX-5. Malej japonskej automobilke sa tento rok mimoriadne darilo.

O titul WCOTY 2016 sa uchádzali tieto autá:


Audi A4, BMW X1, Cadillac CT6, Chevrolet Malibu, Ford Edge, Honda HR-V, Hyundai Creta, Hyundai Tucson, Jaguar XE, Kia Optima, Land Rover Discovery Sport, Mazda CX-3, Mazda MX-5, Mercedes-Benz GLC, Nissan Maxima, Opel Astra, Škoda Superb, SSangYong Tivoli, Subaru Levorg, Subaru Outback, Toyota Prius, Volkswagen Touran