Veľa vodičov sa u nás sťažuje, že sa policajti pri meraní rýchlosti maskujú. Už dávno to tak nie je. Pred rokmi sa skrývali za kríkmi, búdkami a pod. Pri troške snahy sa u nás dajú naučiť miesta, kde policajti s obľubou meriavajú. Dokonca aj neoznačené policajné autá sú za tie roky ako päsť na oko a je jedno, či to je malá tmavá 208-čka, alebo červený Passat. Viete ale ako policajti merajú rýchlosť v zahraničí? To sa vám páčiť nebude.

Spôsobov, ako a kde umiestniť radar je milión. A dokonca aj bez takýchto kamufláži...

Už v minulom roku sme vám priniesli článok S čím merajú policajti rýchlosť. Neskôr sme vás informovali aj o belgickom policajnom aute vybaveného modernými technológiami. Spojili sme to aj s promo videom slovenskej polície na ich systém Soitron. 


Lenže Belgičania posúvajú level v meraní o stupienok vyššie. Nestačia im bežne osádzané stacionárne radary. Museli si vymyslieť nový obal. Použili na to plastovú nádobu na odpad, ktorú mierne upravili. Do nej vyrezali malý otvor, ktorý nahradili čírim plastom. 

ČÍM MERAJÚ POLICAJTI RÝCHLOSŤ?

ČÍM MERAJÚ POLICAJTI RÝCHLOSŤ?

Dopravná polícia využíva k činnosti veľké množstvo technických prostriedkov. Jednu samostatnú skupinu tvoria technické ...

17. 06. 2016
BELGICKÝ POLICAJNÝ KITT BUDÍ POZORNOSŤ. MÁ NAŠA POLÍCIA PODOBNÉ AUTO?

BELGICKÝ POLICAJNÝ KITT BUDÍ POZORNOSŤ. ...

O belgickom KITT-ovi  odetého do Škody Octavia 3 RS sme už pred časom písali. Auto, alebo technika, vzbudili v očiach ...

20. 01. 2017

Neviem, čo si mám myslieť o tomto spôsobe merania rýchlosti. Pre koho je to dobré? Policajti v reflexných bundách vyzerajú doslova a do písmena ako smetiari pri manipulácii s kontajnerom. Mienka o policajtoch by na Slovensku určite o čosi klesla. 

 

Toto opatrenie sa dá považovať za čistú represiu voči vodičom zo strany belgickej polície. Ostáva nám len dúfať, že taký nápad nedostanú naši vysokí policajní funkcionári.  

Neviem, čo si mám myslieť o tomto spôsobe merania rýchlosti. Pre koho to je dobré? Policajti v reflexných bundách vyzerajú doslova a do písmena ako smetiari pri manipulácii s kontajnerom.