Správne, pozeráte sa na najnovšiu triedu Mercedes-Benz G. Ani sme si nepomýlili obrázky, skutočne je nástupca legendy v jeho tretej generácii zvonku takmer na nerozpoznanie od svojho predchodcu. Ešte pred oficiálnou premiérou tak unikli fotky, nový Mercedes G prešiel skôr slabšou evolúciou ako revolúciou. Kto by však čakal niečo iné, ak je o pôvodný dizajn stále záujem?

Nové Gečko oficiálne predstavia už o pár dní na americkom autosalóne v Detroite. Ešte tesne pred tým však unikli „von“ fotografie reálnej podoby novej triedy G, ktoré znamenajú jediné. Zmena je prakticky nepostrehnuteľná a my, ktorým sa trieda G páčila v tejto podobe, tak môžeme pokojne ďalej spávať.

Na oficiálnu premiéru si musíme ešte počkať, reálny obraz novinky sa takmer vôbec nelíši od predchodcu.

Každopádne má nová trieda G množstvo dielov z hliníka, hlavným dôvodom je odľahčovanie. Naproti tomu má byť rám tuhší, rovnako aj karoséria. Interiér novej triedy G sme vám už samostatne predstavili, ten sa priblížil osobným vozidlám Mercedes-Benz.

Ani bočný pohľad neprezradí veľké zmeny, holt hranatá karoséria má stále svoj šmrnc.

Čo sa týka palety motorov, tu si musíme ešte pár dní počkať na oficiálne predstavenie. S veľkou pravdepodobnosťou bude pod prednou kapotou „pracovať“ nový radový vznetový šesťvalec alebo 4-litrové biturbo vo verzii AMG.

 

Aký máte názor na takmer nezmenený dizajn? Je podľa vás správne, že Mercedes-Benz zostal s revitalizáciou exteriéru pri zemi a nepopustil uzdu fantázii s úplne prepracovaným dizajnom?

 

Zdroj foto: autoweek.nl

Novinku skúšali na rôznych nehostinných miestach, od teplých púští po zamrznuté jazerá v Škandinávii.