Tesla Model S dokáže akcelerovať ako superšport a občas dokáže rovnako dobre aj horieť. Pár incidentov s horiacou Teslou sa už objavilo. Väčšina zhorela po väčšej nehode. Pred pár dňami sa však objavil prípad, keď začal Model S horieť počas nabíjania. Majiteľ odstavil Teslu k superchargeru, zapojil auto do zásuvky a odišiel do blízkeho obchodu nakúpiť. Keď sa vrátil, vozidlo už bolo zachvátené plameňmi. Privolaní hasiči nedokázali elektromobil zachrániť.

 

Príčina požiaru je, zatiaľ, záhadou. Čo sa stalo iste nikoho nepoteší

Hasenie elektromobilu je komplikované. Problémy robia najmä batérie. Hasiči nemôžu použiť obyčajnú vodu. Do úvahy pripadá práškové hasenie alebo špeciálna pena. Navyše celý proces komplikujú vysoko toxické plyny.


Dôvod požiaru zostáva neznámy. Tesla spolu s miestnymi úradmi už celý incident vyšetruje a prisľúbila skoré odhalenie príčiny vzniku požiaru. Nórsky Supercharger bol údajne len dočasný. Či to má nejakú súvislosť s požiarom je nejasné. Tesla doteraz horela najmä v dôsledku mechanického poškodenia batérii. Nórsky požiar je preto záhadou. 


Zdroj: twitter.com/NRKno, teslarati

 

Prečítajte si tiež: Tesla postavila prvý Supercharger pri Zvolene! Otvorí ho čoskoro