Teslu pozná celý svet, no iba málokto používal jej oficiálny názov Tesla Motors. Napriek tomu ho automobilka používala až dovčera. Od 1. februára však firma nahlásila zmenu aj komisii pre burzy cenných papierov. Nie, že by Tesla prestala vyrábať automobily. Práve naopak, ich produkciu chce vďaka Modelu 3 a novej Gigatovárni zvýšiť už budúci rok na pol milióna kusov ročne.

 

 

Elon Musk však už nechce, aby bola firma známa iba ako výrobca elektromobilov. Chce, aby bola synonymom pre sprostredkovateľa obnoviteľnej energie. S procesom zmeny názvu začal Musk už minulý rok. V júli 2016 odstránil slovo motors z adresy oficiálnej internetovej stránky. Hneď na to vytvoril divíziu Tesla Energy a začal s procesom prevzatia firmy SolarCity, ktorý úspešne ukončil v novembri. Tesla je už nejakú dobu známa aj svojimi batériami pre domácnosti a priemyselné použitie Powerwall a Elon Musk nedávno predstavil aj strešnú krytinu so solárnymi panelmi pre bežné rodinné domy. Krytina je na nerozoznanie od bežných typov krytín a okrem toho, že premieňa slnečné žiarenie na elektrickú energiu, je aj veľmi odolná. Práve pre takéto vlastnosti svojich výrobkov si Tesla vytvorila aj svoju vlastnú divíziu na vývoj skla.

 

 

Podobný ťah so zmenou názvu urobil kedysi aj Apple. V roku 2007 totiž firma zo svojho názvu odstránila slovo Computers a vzápätí predstavila svetu prvý iPhone.

Zdroj: motortrend

TESLA SPUSTILA VÝROBU V GIGATOVÁRNI. POMÔŽE JEJ NASÝTIŤ DOPYT PO MODELI 3

TESLA SPUSTILA VÝROBU V GIGATOVÁRNI. ...

Elon Musk je známy svojimi veľkými víziami, ktoré postupne napĺňa. Okrem dnes už veľmi žiadaných elektromobilov ...

19. 01.
TESLA CHCE O DVA ROKY ROBIŤ POL MILIÓNA ÁUT. V R2020 UŽ MILIÓN.

TESLA CHCE O DVA ROKY ROBIŤ POL MILIÓNA ...

Tesla si poslednej dekáde vybudovala renomé výrobcu reálne využiteľných elektromobilov. Firma má vďaka inovátorskému ...

09. 05. 2016
TESLA MÁ NOVÚ DIVÍZIU NA VÝVOJ SKLA!

TESLA MÁ NOVÚ DIVÍZIU NA VÝVOJ SKLA!

Elon Musk je známy svojimi novátorskými víziami, ale aj tým, že sa nerád spolieha na dodávateľov. A tak asi nikoho ...

08. 11. 2016
TESLA MODEL 3 DOSTANE POHON OBOCH NÁPRAV A INÝ VOLANT

TESLA MODEL 3 DOSTANE POHON OBOCH NÁPRAV A ...

Tesla robí veci inak. Aj tradičné tlačové správy, v ktorých predstavujú autá chýbajú. Napríklad nové informácie ...

06. 04. 2016