Najväčší pivovar sveta Anheuser-Busch InBev nezaváhal a objednal 40 ťahačov Tesla poháňaných na elektrinu. Správu priniesla The Wall Street Journal. Tesla ťahače v podstate predstavili len pred pár dňami. Takú zákazku určite neočakával ani Elon Musk! Záujem prejavili aj ďalšie svetoznáme spoločnosti, ako napríklad DHL.

Zdá sa, že Tesla truck bude na začiatku využitá na prepravu piva. 

Americký pivovarnícky gigant vyrába pivo, ktoré poznáme aj u nás. Ide o značky ako Budweiser, Stella Artois a Corona. Chcú tak znížiť náklady spojené s palivom a tiež pôsobiť ekologicky. Podľa predstaviteľov podniku budú kamióny využívané na maximálne dráhy do vzdialenosti 320 km, čiže deklarovaný dojazd 800 kilometrov bude bohato postačovať.  


AB InBev zatiaľ neuviedli, akou formou za jazdné súpravy zaplatí. Zaplatili zálohu, čím sa dostali do poradovníka. Koľko zaplatili? To radšej povedať nechceli. Cena kus ťahača sa má pohybovať od 150-tisíc amerických dolárov. 


Pôvodne Tesla žiadala smiešnu zálohu v sume 5000 dolárov. Čoskoro ju však navýšili na 20 000. Pivovar však nie je jediný, kto už stihol zložiť zálohu. Okrem iného sú tu veľkí hráči ako DHL, Ryder System, Wal-Mart Stores a i. 


Odborníci tvrdia, že Tesla s uvedením nákladných automobilov na trh priveľmi riskuje. Trh zatiaľ nie je pripravený na tieto autá v danom sektore. Niektorí však vidia ich potenciál, keďže z roka na rok prichádzajú prísnejšie emisné kvóty. Analytické spoločnosti tvrdia, že do desiatich rokov podiel elektrických nákladných áut výrazne stúpne, a to až na 70 000 kusov ročne. Väčšina z nich ale bude určená na krátke trasy, nie na medzinárodnú kamiónovú dopravu.

MÁ ELEKTRICKÝ KAMIÓN REÁLNE UPLATNENIE? TAK SKORO ASI NIE!

MÁ ELEKTRICKÝ KAMIÓN REÁLNE UPLATNENIE? ...

Kým doteraz hovorili vo veľkom len o osobných autách na elektrinu, nákladnú dopravu zatiaľ tak často nepretriasali. ...

04. 12. 2017
ELEKTRICKÝ NÁKLADIAK TESLA ŠPRINTUJE AKO ŠPORTIAK. STOVKA ZA 5 S!

ELEKTRICKÝ NÁKLADIAK TESLA ŠPRINTUJE AKO ...

Po boku Roadstera predstavila kalifornská spoločnosť Semi-Truck. Prečo elektro nákladiak Tesla vôbec spomínam? Z 0-100 ...

27. 11. 2017

Zdroj: české noviny 

Foto: The Verge