Nový Top Gear rozhneval mnohých fanúšikov ešte pred oficiálnym začiatkom. Pôvodnú trojicu nahradil Chris Evans, ktorý vzbudil skôr negatívne ohlasy. Mnohí mu však dali šancu a prvý diel si poslednú májovú nedeľu pozrelo na BBC2 4,3 milióna ľudí. Dobrý dojem prvá časť nezanechala. Druhý diel ostatnú nedeľu naladilo už len 2,8 milióna divákov. V týchto dátach však nie sú započítané prezretia na internete. Pôvodný plán pritom počítal s 5 miliónmi.

Priemerná sledovanosť programov dosahuje v Británii číslo 2,6 milióna. Top Gear je tak stále nad priemerom. Ako dlho vydrží?

Navyše, predchádzajúca séria TG mala čísla sledovanosti okolo 5,6 milióna. To je dvojnásobok dnešných čísel. Vedenie BBC tieto čísla zjavne netešia. Zadávateľov reklamy totiž zaujímajú výsledky, aj keď BBC je štátna televízia.


Priemerná sledovanosť programov dosahuje v Británii číslo 2,6 milióna. Top Gear je tak stále nad priemerom. Ale ako dlho tam vydrží? Ak bude sledovanosť aj naďalej klesať, je možné aj preobsadenie šou. No je málo pravdepodobné, že by sa chcel Clarkson vrátiť k BBC. Toho môže neúspech Top Gearu len tešiť, pretože to upriamuje pozornosť na jeho šou GrandTour. Mimochodom, Clarkson a Hammond sa k novému Top Gearu nevyjadrili. Jamesovi Mayovi sa páči.


Sledovali ste druhú epizódu? Ja som ju ešte nestihol vidieť, určite ju pozriem. Podľa prvých ohlasov je lepšia, než prvá...


Zdroj: autoblog