Toto že je dvojmiliónové auto? Tak tomu verte, že áno! Vo Ferrari vyrobili 1300 kusov modelu 365 GTB/4 “Daytona” Berlinetta. Iba 15 z nich bolo určených pre preteky s karosériou zo zliatiny hliníka. Oddelenie „Assistenza Clienti“ v Modene vyrobilo tri série po päť kusov pre súkromné tímy. Jeden odľahčený kus určili pre bežné cesty. ÁNO, pozeráte sa na konkrétneho „krásavca“! Najlepšie roky má Ferrari Daytona za sebou. Alebo je to inak?

"One of one" Ferrari!

Takmer 40 rokov držal majiteľ z Japonska Daytonu v garáži. Zjavne nešlo o najčistejší spôsob uloženia vzácnosti, akou je toto 1969 Ferrari 365 GTB/4 „Daytona“ Berlinetta vo farbe Rosso Chiaro. Hliníkové kusy odľahčili na úkor vtedy modernej výbavy. Logický krok, keďže takmer všetky boli určené pre preteky. Pôvodným majiteľom je Luciano Conti, zakladateľ časopisu Autosprint. 

Z Talianska až do Japonska

Hovorí sa, že Conti bol priateľom Enza Ferrari. Príbeh Daytony pokračuje v roku 1970, kedy majiteľa vystriedala za Guida Marana z Verony. Ten ju o mesiac neskôr predal so ziskom ďalšiemu Talianovi, Carlovi Ferruzzumi. Rok 1971 znamenal export do Japonska a ďalšie striedanie majiteľov. Nakoniec ho dostal do rúk Makoto Takai a nechal si ho do dnešných dní. Vedel o legendárnej hodnote a z Ferrari spravil „uloženku“. O miláčika sa veľmi nestaral...

Napriek tomu, po znovuzrodení v roku 2017 ju vydražili za 2,2 milióna dolárov! Po preskúmaní expertom sa môže Daytona pýšiť certifikátom Ferrari Classique. Diely sú autentické, motor Colombo V12 4,4 l s 352 koňmi je pôvodný. Je na súčasnom vlastníkovi, či dielo po dôkladnom vyčistení ponechá s patinou, alebo zacvaká kompletnú renováciu.

Zdroj: hemmings

FERRARI SUV POTVRDENÉ? MARCHIONNE HO VÁŽNE PRIPÚŠŤA!

FERRARI SUV POTVRDENÉ? MARCHIONNE HO ...

Svätokrádež, rúhanie, nazvite to ako chcete. Ferrari nastupuje na vlnu luxusných SUV. Napriek tomu, že sa donedávna bili ...

18. 10. 2017
TU SÚ NAJLEPŠIE HOTHATCHE 80. ROKOV! KTORÝ JE VÁŠ OBĽÚBENÝ? (2.ČASŤ)

TU SÚ NAJLEPŠIE HOTHATCHE 80. ROKOV! ...

Menej známe, napriek tomu úžasné kusy automobilovej techniky! Tentokrát predstavím troch zástupcov starej hothatch ...

18. 10. 2017
TU SÚ NAJLEPŠIE HOTHATCHE 80. ROKOV! KTORÝ JE VÁŠ OBĽÚBENÝ? (1.ČASŤ)

TU SÚ NAJLEPŠIE HOTHATCHE 80. ROKOV! ...

Všetko začal Golf GTI. Založil triedu hothatchov a priniesol dostupnú radosť z jazdy pre každodenné použitie. Ani ...

04. 10. 2017
BEŠTIA Z MARANELLA FERRARI F40 OSLAVUJE 30 ROKOV

BEŠTIA Z MARANELLA FERRARI F40 OSLAVUJE 30 ...

Auto, ktoré v 90-tych rokoch viselo snáď v každej chlapčenskej izbe. Neverím, že existuje človek, ktorý má rád ...

23. 07. 2017