Japonci išli vždy tak trochu proti prúdu. Toyota nie je výnimkou ani s najnovším počinom. Koncept modelu GR HV (Gazoo Racing Hybrid Vehicle) je výnimočný viacerými detailmi. Dizajn štúdie je, mierne povedané, čudný. Toyota GR HV je hybrid postavený na báze GT 86, inšpirovaný Suprou a Toyotou Sports 800, tiež známej ako „Yotahachi“. Hybridný pohon nazývajú THS–R (Toyota Hybrid System – Racing).

 

Ľudia z Toyoty sa s názvami „vyhrali“. Z mixu však vznikla zaujímavá štúdia!

Inšpirácia legendami značky a vytrvalostnými pretekmi

Lekciu hybridnému pohonu štúdie dala Toyota TS050, „Le Mans“ monopost tímu Gazoo Racing vytrvalostného šampionátu WEC. Konštruktéri čiastočne odrezali strechu. Ide o karosériu typu „targa“ a odkazuje na ikonickú Supru Mk3, Mk4 a "Yotahachi" Sports 800 (v galérii). Z Le Mans závodov pochádzajú aj špeciálne disky, LED predné svetlá, zadný difúzor a vysoko umiestnená koncovka výfukov.

Špecialitkou je nezvyčajná automatická prevodovka. Voliť jazdné režimy môžete klasickými tlačidlami na stredovom paneli. Okrem toho však nechýba ani klasická kulisa manuálnej prevodovky! Je len na vás, či necháte rozmýšľať umelú inteligenciu, alebo volíte prevodový stupeň podľa vlastného uváženia. GR HV je starosvetská zadokolka s batériou v strede šasi kvôli najlepšiemu rozloženiu hmotnosti a nízkemu ťažisku. Ostatné technické detaily páni z Toyoty nezverejnili. Štúdiu predstavia na domácom autosalóne v Tokiu koncom októbra 2017.

Zdroj: carscoops, evo

NAJVÄČŠIA AUTOMOBILKA SA MOŽNO VRÁTI K LEGENDE TOYOTA CELICA

NAJVÄČŠIA AUTOMOBILKA SA MOŽNO VRÁTI K ...

Toyota sa rozhodla, že sa vráti k pôvodným menám, ktoré si vybudovali vysokú reputáciu aj v Európe. Po avizovanom ...

20. 09.
6 TIPOV: AKO JAZDIŤ HYBRID EFEKTÍVNE?

6 TIPOV: AKO JAZDIŤ HYBRID EFEKTÍVNE?

Stále viac vodičov presedláva z konvenčných áut na hybridy. Ostatné roky aj na Slovensku. Mnohí však ani netušia, že ...

17. 09.
9 ZAUJÍMAVÝCH COUPÉ DO 3000 €

9 ZAUJÍMAVÝCH COUPÉ DO 3000 €

Hľadáte coupé do 3000 €? Veľa z vás jednoducho len prejde jednotlivé miesta. Prečo tu nie je dvojdverové ...

29. 08.
DOSTANE NOVÁ TOYOTA SUPRA HYBRIDNÝ SYSTÉM LEXUS?

DOSTANE NOVÁ TOYOTA SUPRA HYBRIDNÝ SYSTÉM ...

Nástupca legendy, nová Toyota Supra, by mala prísť už o 2 roky. Dostane hybridný pohon z modelu Lexus LC 500h s výkonom ...

11. 07.