Model Toyota GT86 má už niečo odžité. Na trhu je už od roku 2012. Čas sa zastaviť nedá, a preto prešiel ďalšou malou modernizáciou pre rok 2017. Šikovné oko postrehne zmenu nielen zvonka, ale aj zvnútra. Dizajnéri a inžinieri realizovali úpravy a vylepšenia s citom tak, aby posilnili gény mrštného malého športiaku. Samozrejme, museli zachovať pôvodnú ideu malého kupé pre mladých, ktorého hlavným účelom je priniesť úsmev na tvári.

Nová Toyota GT86 nepatrí medzi tie najlacnejšie, ale ponúka dosť. Môžete ju mať od 29 590 €.

Toyota GT86 je pre mnohých srdcovou záležitosťou a chvíle za volantom vám dokážu vyčarovať úsmev na perách. To je hlavný dôvod, prečo sa Toyota rozhodla kupéčko vylepšiť a zapracovala hlavne na  detailoch. Čas a vek sa nedá zastaviť a keď ju chcú naďalej predávať, zmena jednoducho musela prísť. Športový charakter ešte viac zdôrazňujú prepracované komponenty karosérie. Nový je predný nárazník s upravenou spodnou časťou a priestorom pre hmlovky. Inovovanú grafiku dostali predné svetlá, ktoré podčiarkujú dravosť. Vzadu zaujmú LED svetlá, nový zadný spojler a znížený difúzor zadného nárazníka.

Keď si vodič s pozorným okom sadne do športovej sedačky, zaujme ho nový volant, ktorý skvelo padne do rúk. Maximálne množstvo informácií o jazde poskytne 4,2-palcový multifunkčný farebný TFT displej, ktorý je k dispozícii vo výbave Executive Leather. Na ňom môžete sledovať rôzne informácie, akými sú napr. preťaženie, ukazovateľ priebehu krútiaceho momentu, stopky i prehľad najazdených časov na okruhu.


V interiéri použili kvalitnejšie materiály. Nájdeme ich na paneloch dverí, čalúnení sedadiel a stredovej konzole. Na palubnej doske sa nachádza 6,1-palcový displej informačného systému Toyota Touch 2 s možnosťou navigácie Go. Stredový panel a ovládacie prvky vo dverách sú v imitácii karbónu.

GT86 si získa iba špecifickú klientelu. Pre toto kupé sa rozhodne iba ten, kto hľadá zábavné auto s pohonom zadnej nápravy. Aj po modernizácii pod kapotou zostáva osvedčená pohonná jednotka 2,0 D-4S Boxer s výkonom 147 kW (200 k). Na výber je manuálna alebo automatická prevodovka. Nebuďte sklamaní, že nedošlo k žiadnej zmene motora. Toyoťáci sľubujú zlepšenie jazdných vlastností vďaka novým tlmičom. Vo výbave Sport ponúkajú tlmiče značky Showa, pri výbere verzie Executive Leather zasa ide o tlmiče Sachs. Japonci zároveň zvýšili tuhosť karosérie, čo tiež pozitívne vplýva na jazdné vlastnosti.


Toyota GT86 pre r2017 bude k dispozícii v siedmich farbách, a to v sivej, čiernej, striebornej, oranžovej, bielej, modrej a červenej. V rámci interiéru si môžete zvoliť z dvoch farieb, čiernej a z kombinácie čierno-červenej.

Zdroj: Toyota

TEST TOYOTA GT86

TEST TOYOTA GT86

Je veľmi ťažké napísať čokoľvek nové o tomto aute, čo by ste ešte nevedeli alebo niekde nečítali. Toyota GT86 je tu ...

26. 02. 2013
TOYOTA GT86 DOSTANE NÁSTUPCU V ROKU 2018/2019

TOYOTA GT86 DOSTANE NÁSTUPCU V ROKU ...

Toyota sa vrátila do segmentu športových kupé s modelom GT86. Na vývoji spolupracoval japonský gigant aj so Subaru. ...

10. 12. 2016