VW priniesol technické riešenie problému s emisiami len nedávno. Už sa nám mohlo zdať, že komplikácie s kauzou Dieselgate sú pre spoločnosť zažehnané. Najnovšie informácie z Wolfsburgu však naznačujú, že Nemci sú ochotní obetovať jednu zo značiek Bentley, Lamborghini, či Ducati, ak to bude nutné. S kauzou sa totiž spájajú enormné náklady na zvolávaciu akciu a na vyrovnanie s oklamanými zákazníkmi v USA. VW je pripravený predať majetok v hodnote viac ako 20 miliárd eur.

 

Rozhodnutie zbaviť sa značiek ako Bentley, Lamborghini, či Ducati v prípade problémov ešte nie je konečné. VW sa môže rozhodnúť pre úplne inú stratégiu. Škrtanie v rozpočte je však nevyhnutné.

Tlačová agentúra priniesla správu, že najväčší európsky výrobca automobilov bude musieť predať majetok, aby mohol splatiť obrovskú pôžičku od 13 bánk. Manažéri z Wolfsburgu sa samozrejme snažia nájsť schodnejšie riešenie.


Podľa nemenovaného zdroja sa Volkswagen veriteľom zaviazal, že v prípade, ak nenájde iné spôsoby ako získať financie, predá majetok v hodnote viac ako 20 miliárd eur. Toto dokáže zabolieť aj takú veľkú automobilku akou je VW Group. Wolfsburg sa k správam samozrejme nevyjadril.


Rozhodnutie zbaviť sa značiek ako Bentley, Lamborghini, či Ducati v prípade problémov ešte nie je konečné. VW sa môže rozhodnúť pre úplne inú stratégiu. Obetovať by mohol podľa odborníkov aj divíziu autobusov MAN. Volkswagen bude šetriť aj na iných miestach, ako je propagácia, vývoj, či výroba. V pláne je zrušenie niektorých menej úspešných modelov. Z nepochopiteľných dôvodov však zachovajú stratový typ Phaeton, ktorý príde aj v 2. generácii. 


Zdroj: carscoops