Sila, odolnosť a robustnosť. O to ide pri značke Land Rover od nepamäti. Výnimkou nechce byť ani Discovery poslednej generácie. Napriek tomu, že stratilo offroadový vzhľad, neuspokojí sa so statusom SUV do mesta. Ukazuje sa nám vo veľkej paráde, pri ťahaní nákladnej súpravy. „Trochu“ väčšej a ťažšej súpravy... Takej, aké nejazdia nikde inde, len v Austrálii. Okrem ťažného zariadenia je Land Rover Discovery úplne sériový!

Cestný vlak neodolal

Automobilky rady demonštrujú, ako ich typy zvládajú ťahať rozličné ťažké veci. Niekedy ide o spektakulárny výkon, ako tento. Sériové Discovery 4x4 poslali do austrálskej pustatiny odtiahnuť masívny cestný vlak. Zostava sa skladá zo siedmich prívesov a ťahača. Nezabudli pribaliť 10 ton balastu. Suma sumárum, 110 ton ťažká a 100 metrov dlhá „prívesová súprava“.

Ani nové Discovery nie je slečinka. Ak treba, je ako ťažný kôň.

To je viac, ako je maximálne povolené na rovinkách austrálskeho vnútrozemia. Discovery tak dostalo špeciálnu priepustku na 16-kilometrový ťah v Severnom teritóriu Austrálie. Celková hmotnosť zostavy je 30-krát vyššia než povoľuje techničák v Discovery. To však neznamená, že SUV-offroad s dieselovým motorom TD6 3,0 l Ingenium a 8-stupňovým automatom by s tým mal problém. Ani sa veľmi nezapotil. Land Rover tak opäť potvrdil povesť výrobcu robustných a odolných áut. Aj v dobe, kedy Discovery pôsobí, ako to povedať, menej „Discovery“ dojmom ako v minulosti. Stále je to borec na pohľadanie.

Zdroj: carscoops

LAND ROVER DISCOVERY SVX MÁ V8 S 525 KOŇMI

LAND ROVER DISCOVERY SVX MÁ V8 S 525 KOŇMI

Špeciálna divízia SVO upravuje Land Rovery do rôznych špecifikácii. Ich najnovší výtvor priťahuje pozornosť nielen ...

13. 09. 2017
DUCHOVNÝ NÁSTUPCA DEFENDERA POKROČIL DO ĎALŠEJ FÁZY

DUCHOVNÝ NÁSTUPCA DEFENDERA POKROČIL DO ...

O miliardárovi a majiteľovi chemického gigantu Ineos, Jimovi Ratcliffovi sme už písali. Zastavenie výroby Land Roveru ...

24. 09. 2017