Na jar 2017 bolo všetko inak. Podľa ľudí z PSA mala v Trnave vyrásť nová motoráreň. Fabrike by zabezpečila ďalšie voľné pracovné miesta. Z plánov nakoniec upustili. Nové zariadenie, ktoré by závod posunulo na vyššiu úroveň, na Slovensku nebude. Čo je za tým? Podľa všetkého akvizícia Oplu a tlak francúzskych odborov. Svitá však nová nádej, PSA Trnava bude vyrábať elektrické autá!

Viacero dôvodov na prehodnotenie situácie

Významná investícia pre slovenskú ekonomiku a hlavne ľudí, ktorí hľadajú prácu, nebude. Potvrdil to aj šéf PSA Trnava, Stéphane Bonhommeau. Podľa aktuality.sk tak prídeme o viac ako 500 potencionálnych pracovných miest. Prečo taká náhla zmena? Analytici hovoria o prehodnocovaní situácie kvôli nedávnemu odkúpeniu automobilky Opel. PSA zaň vyložil na stôl pre General Motors 2,2 mld. eur. „V súčasnosti v rámci zlučovania dochádza k prehodnoteniu aktivít oboch firiem. Práve preto sa mohlo vedenie rozhodnúť, že pre duplicitu nezrealizuje nejaké projekty, prípadne určité prevádzky zatvorí,“ predpokladá analytik Martin Jesný.

Z motorárne nič nebude, avšak príde nový výrobný projekt - elektromobily!

HRUBÝ PLAT JAGUAR PONÚKA 650 EUR! SĽUBOVALI 2-NÁSOBOK

HRUBÝ PLAT JAGUAR PONÚKA 650 EUR! ...

Slovenská ekonomika má veľa problémov. Jedným z nich je koncentrácia „všetko na západe“ a naviazanosť na ...

28. 10. 2017
OPEL DOSTANE TECHNIKU PSA SKÔR

OPEL DOSTANE TECHNIKU PSA SKÔR

Fúzia koncernu PSA a značky Opel bola pre niekoho šokom. Mnohí sú udivení doteraz. Sám neviem, čo si o tom kroku ...

10. 11. 2017

Príčin pre stopku môže byť viac. Jednou z nich je pravdepodobne politika EÚ, ktorá chce zakázať dieselové motory. V Trnave mali vyrábať malé benzínové agregáty, avšak postupným honom na čarodejnice (dízle) by motorárne v domovskom Francúzsku, vyrábajúce vznetové motory, stratili ohromnú časť produkcie. Slovensko tak prešlo na druhú koľaj a prednosť majú Francúzi. Podľa aktuality.sk po nátlaku odborov manažment PSA stopol slovenský projekt.

Elektromobily v Trnave

Pre ľudí z okolia Trnavy a reálne aj celého Slovenska svitá nádej. PSA chce zainvestovať a o pár rokov vyrábať na Slovensku elektromobily! Štart je naplánovaný na rok 2019, najneskôr však začiatok 2020. „Do výrobného programu automobilky v Trnave pribudnú elektromobily. S cieľom efektívnejšie optimalizovať výrobné kapacity v trnavskej automobilke rozhodol PSA nahradiť projekt motorárne výrobou elektrických vozidiel,“ ubezpečuje hovorca PSA Trnava, Peter Švec. 

Zdroj: aktuality.sk