Len málo ľudí na svete má toľko spoločného s Lamborghini ako Valentino Balboni. Po škole musel začať pracovať, vyplnil formulár a o mesiac tam nastúpil ako učeň mechanik. Postupne sa prepracoval až na hlavného testovacieho jazdca. V Lamborghini pracoval 40 rokov, až do roku 2008, kedy odišiel do dôchodku. Balboni pozná Lamborghini snáď najlepšie na svete.

Valentino Balboni pracoval v Lamborghini 40 rokov a ich supercary pozná najlepšie. Vo videu spomína na postup na post testovacieho jazda a šoféruje Lamborghini Countach.

Teraz sadol za volant najslávnejšieho supercaru talianskej automobilky, Lamborghini Countach (čítaj kuntač). Tento konkrétny fialový exemplár vyrobili v roku 1986 pre vtedajšieho šéfa exekutívy, Patricka Mimrana. Balboni vo videu spomína, ako Lamborghini prišlo s teraz už typickými dverami, aj ako je prevodovka umiestnená doslova medzi sedadlami a preto je motor trochu privysoko. Následkom toho je Countach viac pretáčavý a vodič ho musí precízne kontrolovať. A to je na tom to zaujímavé, tu za vás nič nespraví počítač, Countach šoférujete sami.

Zdroj: carscoops.com

VIDEO: LAMBORGHINI GALLARDO VALENTINO BALBONI

VIDEO: LAMBORGHINI GALLARDO VALENTINO BALBONI

Ešte v lete sme vám priniesli informáciu o špeciálnej verzíi Lamborghini Gallardo LP550-2 ktoré nesie meno po legendárnom ...

02. 03. 2010
LAMBORGHINI GALLARDO LP 550-2 VALENTINO BALBONI

LAMBORGHINI GALLARDO LP 550-2 VALENTINO ...

Poznáte meno Valentino Balboni? Ak máte radi supercars, špeciálne Lamborghini, tak by vám táto ikona mala byť známa. V ...

01. 07. 2009