Najsilnejšou verziou je Optima SportsWagon GT. Pod kapotou má úplne nový preplňovaný dvojliter s výkonom 245 koní a max. krútiacim momentom 353 Nm. Spolupracovať bude jedine so 6-stupňovou automatickou prevodovkou.

SportsWagon má takmer rovnaké rozmery, ako sedan. Novinka narástla iba do výšky (+ 5 mm). Samozrejme, nie karosériou ako takou, ale doplnkami na streche v podobe dvoch líšt na uchytávanie. Batožinový priestor zväčšili z pôvodných 485 l na 553 litrov. Komu by to nestačilo, môže sklopiť zadné sedadlá, ktoré sú skvelo delené v pomere 40:20:40. Interiér sa chváli kvalitnými materiálmi a vysokou úrovňou odhlučnenia. K dispozícii bude v čiernom, alebo tmavošedom a svetlošedom prevedení. Najnovší multimediálny systém spolupracuje so 7- alebo 8-palcovým displejom. Podporuje aj systémy Android Auto a Apple CarPlay.

Všetky horúce a dôležité novinky 86. autosalónu Ženeva 2016 nájdete na: http://zeneva-2016.topspeed.sk/

Pod kapotou sa objavia tri motorizácie. Najslabšia je naftová „jednasedmička“ CRDi s výkonom 141 koní, ktorá spolupracuje so šesťstupňovou manuálnou alebo sedemstupňovou automatickou prevodovkou. Druhým v ponuke je benzínový dvojliter CVVL s výkonom 163 koní. Najsilnejšia verzia s označením GT ponúkne úplne nový preplňovaný dvojliter, ktorý má 245 koní a 353 Nm. Spolupracovať bude jedine so šesťstupňovou automatickou prevodovkou. Ďalšie informácie ako spotrebu alebo dynamiku zatiaľ automobilka nezverejnila.

zdroj: Carscoops