Predaj 4. generácie Mazdy MX-5 ešte ani nezačal a už je oznámený jej prvý tuning. Malá športová Mazda má v Británii veľký úspech. Preto nie je prekvapením, že za úpravami stojí britský tuner BBR. Ten neupraví len vzhľad, ale aj výkon nového roadsteru. BBR dokonca zverejnil prvé obrázky, na ktorých sú naznačené jemné zmeny vzhľadu.

Tuning pohonnej jednotky 2,0 Skyactiv začal už dávno, vďaka ladeniu Mazdy 3. Prvým cieľom firmy je výkon 200 koní. Vďaka skúsenostiam z ladenia Mazdy 3, ale aj predchádzajúcej verzie MX-5 NC, sa k nemu môžu ľahko dopracovať. Neskôr Briti predstavia aj výkonnejšiu prepĺňanú jednotku. O tlačenie vzduchu do valcov sa bude starať turbo alebo kompresor. Výkon prepĺňaného motora by mal mať minimálne 250 koní. Špekuluje sa aj o čísle 300. Okrem výkonnejšieho motora dostane Miata aj vylepšený podvozok a silnejšie brzdy.

Z atmosferického dvojlitra dostane BBR minimálne 200 koní. Neskôr, však dorazí prepĺňaný motor s výkonom 250 - 300 koní.

BBR sa postará aj o decentnú úpravu vzhľadu pre Mazdu MX-5 ND.

Úpravy vzhľadu majú okrem estetického aj funkčný charakter. Aero-kit, ktorý obsahuje nový predný spojler a zadný spojler veka kufru totiž zlepší prúdenie vzduchu. Ďalšou viditeľnou zmenou sú odlišné bočné lišty, hliníkové disky kolies OZ Racing a chrómové koncovky výfukov.

 

Tuner BBR prezradí detailnejšie informácie až na Jar.

 

Zdroj: carscoops