Automobilkám sa poslednú dobu darí. A chcú, aby sa im darilo ešte viac. Tí, ktorým sa nedarí, tiež špekulujú rôznymi spôsobmi... Jedným zo spôsobov  na zvýšenie zisku je aj rozšírenie predaja na nové trhy. Sú trhy, kde je vysoká kúpna sila a veľa automobiliek tam vôbec nepredáva. Na druhej strane, sú tu krajiny, ktoré by mohli produkovať autá, keďže tam je lacná pracovná sila. Tipnete si, ktorá krajina bude africká automobilová dielňa? 

Africké Alžírsko pomaly získa štatút európskeho Slovenska vo výrobe áut. 

ŠKODA BUDE VYRÁBAŤ UŽ AJ V AFRIKE

Českej značke Škoda-Auto sa darí. Chcú ešte viac, preto mieria na trhy, kde zastúpenie nemali, alebo bolo slabé. Pred ...

19. 06. 2017

V krátkom čase je to už tretia automobilka, ktorá sa prisťahovala na čierny kontinent. Okrem iného to je Renault a pred časom Škoda-Auto. Tento víkend podpísali dohodu s ďalším francúzskym koncernom, s PSA. Autá, ktoré tam budú vyrábať, budú určené len pre regionálny trh. Pre PSA to je dobrý ťah, keďže po historickej stránke sú v Afrike ich produkty veľmi obľúbené a považované za nezmary. Možno je to preto, lebo tam mali Francúzi kolónie.

 


PSA uzavrela zmluvu s alžírskymi partnermi

Francúzska firma oznámila, že dohodu podpísala s alžírskymi partnermi Condor Electronics, Palpa Pro a Entreprise Nationale de Production de Machines-Outils. Francúzi investuju 100 miliónov eur a budú mať pod palcom 49 % podiel. Automobilka by sa mala nachádzať v meste Oran. V rovnakom meste má pobočný závod Renault. Riadna koncentrácia, nemyslíte? 

 

PSA dúfajú, že obmedzenú produkciu začnú už v r2018. Na plné obrátky by sa mala rozbehnúť o rok neskôr. PSA minulý rok predalo 383 504 nových vozidiel v oblasti. Vďaka tejto investícii predpokladajú nárast na 700-tisíc kusov do piatich rokov. Čiže v podstate dvojnásobok. 


Vyzerá to tak, že z Alžírska sa stane jedna z najviac priemyselných krajín v Afrike. Okrem týchto koncernov na alžírsky trh smerujú ďalšie investície, a to z Číny, Talianska a Turecka.