Patríte k tým, ktorí svoje auto chránia, doprajú mu len to naj, každý nový škrabanec je menšou tragédiou a parkovanie mimo bezpečnej garáže je takmer nemožné? Niekto by povedal, že je to prehnané. Existujú ale chvíle, kedy je ozaj lepšie auto schovať do bezpečia, napr. nedávny Silvester. Ľudia používajú rôznu zábavnú pyrotechniku a nikto by nechcel, aby vybuchovala tesne pri vašom aute. Buďme radi, že u nás sa používa len zábavná pyrotechnika a nerobíme podobnú tradíciu, ako vo Francúzsku...

Začalo to v 90. rokoch minulého storočia v Štrasburgu, najmä mestských častiach, kde žili migranti. Neskôr sa tou hroznou tradíciou „inšpirovali“ aj obyvatelia ďalších francúzskych miest. Odvtedy sa opakuje každý rok. Na Silvestra a na Nový rok vyrazia do ulíc veľkých francúzskych miest „vandali“, ktorí sa bavia tým, že zapaľujú a ničia autá zaparkované vonku. Osobne sa mi zdá choré a šialené už keď sa to stalo prvýkrát!

Francúzi si asi zvykli, keďže ich ministerstvo vnútra informovalo, že „oslavy nového roka prebehli bez veľkých incidentov a objavili sa len malé problémy s verejným poriadkom.“ Veď pre 945 zničených áut by hádam nik neplakal. Je to iba o 48 viac, než pred rokom. Navyše, v uliciach bolo pritom „iba“ viac než 100 000 príslušníkov (mimochodom, nový rekord). Týmto spôsobom sa určite zvyšuje bezpečnosť a pocit bezpečia v Európe... Ach, aký názor máte vy? Napíšte do komentáru. 

zdroj: Carscoops, Europe1