Vodiči jazdiaci počas letných prázdnin v Bratislave si môžu aspoň čiastočne vydýchnuť od hustej premávky. Vďaka dovolenkovej sezóne je na cestách menej áut a počas špičiek nevznikajú také veľké kolóny. Aj z tohto dôvodu sú mnohé opravy ciest naplánované na leto, keď nespôsobia dopravný kolaps. Najnovšie sa na údržbu vozovky môžu „tešiť“ vodiči prechádzajúci zlatými pieskami. Robotníci tu budú opravovať rovno dva úseky.

 

V prvej etape bude doprava vedená v ľavom jazdnom pruhu, v druhej etape v pravom jazdnom pruhu. Trasa obchádzky preto nie je potrebná.

Približne mesiac bude čiastočne uzavretá križovatka Zlaté Piesky nad diaľnicou D1 v Bratislave. Dôvodom je oprava mosta nad týmto úsekom diaľnice. Čiastočná uzávierka na vetve nad diaľnicou je nevyhnutná z dôvodu výmeny mostných záverov. Stavebné práce na moste budú prebiehať po poloviciach vozovky v dvoch etapách. V prvej etape bude doprava vedená v ľavom jazdnom pruhu, v druhej etape v pravom jazdnom pruhu. Trasa obchádzky preto nie je potrebná.


Rekonštrukcia vozovky prebieha aj na Ceste na Senec, od úseku za Studenou ul. v smere von z centra mesta až po odbočku na Vajnory. Oprava prebieha aj v protismere. Priebežne budú stavbári uzatvárať vždy len jeden jazdný pruh.


Rekonštrukcie oboch úsekov budú prebiehať v termíne od 26. 07. 2016 do 21. 08. 2016.