Manévrovanie a jazda s prívesom nepatria medzi najľahšie automobilové disciplíny. Také cúvanie s prívesom do úzkeho priestoru vyžaduje poriadny cvik. Volkswagen ponúka zákazníkom pre Passat B8 s ťažným zariadením unikátneho elektronického asistenta Trailer Assist. Nórskemu zastúpeniu Volkswagenu sa zdala obyčajná reklama zrejme nudná. Preto vymysleli spôsob, ako tento systém poriadne zviditeľniť.

V reklame môžeme vidieť Passat s bielym prívesom, ktorý cúva nórskymi ulicami vysokou rýchlosťou. Navštívi aj nadzemnú garáž a kruhový objazd. Ľudia nechápavo pozerajú, čo sa deje. Ani sa im nečudujem, niečo také sa nevidí každý deň. Vrcholom je však „predbiehanie“ za mestom na konci videa.

A ako to „kúzelníci z nórskeho VW“ dokázali? Celé tajomstvo je v prívese. Jednalo sa o starý Volkswagen, ktorý rozrezali na polovicu. Zostal z neho iba motor, volant a predná náprava. Potom už stačilo iba domontovať sedadlo a okolo polovice auta postaviť imitáciu prívesu. Na plexisklových stenách bola fólia priehľadná iba zvnútra, takže vodič vnútri videl všetko a ľudia vonku naopak nič. Nakoniec sa táto „vec“ pripojila k Passatu Variant a šup do ulíc. Na záver môžeme dodať, že Passat vo videu nebol upravovaný a vodiči sa museli vysielačkami dohadovať, aby obidvaja zatáčali rovnako. 

Obyčajná reklama na systém Trailer Assist je v porovnaní s nórskou naozaj nudná...