Volkswagen je po víťazstve rally Dakar pri chuti a svoj trojnásobný triumf v rade chce patrične osláviť. Preto sa rozhodol na autosalóne v Qatare predstaviť koncept Race Touareg 3 Qatar s výhliadkou na sériovú výrobu. V tomto prípade sa de facto jedná o "road legal" verziu víťazného Touaregu z rally Dakar. Qatar vyhovuje nemeckej automobilke i z hľadiska termínu, výstava totiž prebieha v týchto dňoch, teda nie dlho po ukončení juhoamerického maratónu.

Race Touareg 3, ako sa model na počesť triumfu nazýva, nie je žiadna trápna napodobenina pretekárskeho špeciálu, ako by možno niekto čakal. Z vonku tento stroj s priechodnosťou tanku vyzerá identicky ako voz víťaza Nassera Al-Attiyahu. Obuli ho do zlatých 18" diskov BBS a karoséria má možno trochu nečakaný, ale slušivý odtieň sivej s názvom Magic Morning. A čo teda pohonná jednotka? Ak vám stačí 228 kW / 310 k  a šprint 0-100 km/h za menej ako 6 sekúnd, tak potom isto naplní vaše ocakávania.

VW Race Touareg 3 Qatar Concept

Interiér Touaregu ostáva v štýle púštneho špeciálu avšak dizajnéri ho ale dotiahli do najmenšieho detailu. Palubovka vyzerá rovnako zaujímavo ako v ostrom dakarskom aute a pri jazde v teréne vás slušne podržia škrupinové sedadlá Recaro so štvorbodovými pásmi. Na stredovej konzole hneď pod nápisom "Race Touareg" sú označené víťazstvá tohto auta - len aby ste nezabudli v čom to vlastne sedíte. Z prvkov pasívnej bezpečnosti neprehliadnete silný ochranný rám. A ako vidieť z fotografií, celé vnútro je z karbónu v matnej úprave.

Ja nie som príliš veľký fanúšik áut 4x4, ale byť bohatým šejkom, našiel by som si v mojej 15 árovej garáži miestečko i pre tento kúsok..