Keď sa kedysi povedalo Volvo, všetci si predstavili veľké, pohodlné auto. Väčšinou kombi, neskôr aj SUV. Špecifická bola značka aj pod kapotou. Takmer každé Volvo malo päťvalec. Tie najsilnejšie boli prepĺňané a teraz sú pomerne vyhľadávané ako jazdenky. Jeden čas malo Volvo v ponuke aj benzínovú V8 vyvinutú v spolupráci s Yamahou. Dnes už je to o niečom inom. Bezpečnosť síce ostala na prvom mieste, no čím ďalej tým viac sa Švédi zameriavajú na technológie a úsporné motory.

Pred desiatimi rokmi robilo Volvo aj takéto šialené kúsky. Toto je XC90 V8 prepĺňané kompressorom s výkonom okolo 650 koní. Nikdy sa síce nepredávalo, no klasické XC90 V8 v ponuke nechýbalo.

Jednou z noviniek, ktoré Volvo chystá, je kombinácia motora T6 s pohonom 4x4. Výkon tohto motora je slušných 225 kW (306 k), na kultivovaný chod šesťvalca radšej zabudnite. Označenie a výkon síce ostali rovnaké ako v minulosti, no objem a počet valcov sa radikálne zmenšil na 2,0 l a štyri valce. Keď už sme pri znižovaní objemov, modely S/V60 dostanú po novom aj verziu T2. Jej objem je len 1,5 l, výkon len 90 kW (122 k) a hodnota krútiaceho momentu 220 Nm.

Novinky sa nebudú týkať len motorizácií, ale dočkajú sa ich aj multimédiá. Systém Sensus bude disponovať aktuálnymi informáciami o doprave a ponúkne bezplatnú aktualizáciu máp. Sensus Connect ponúkne aplikácie ako Yelp, ktorá vyhľadá vo vašom okolí body záujmov, alebo Glympse, vďaka ktorej môžete zdieľať svoju pozíciu. Obľúbená aplikácia Volvo on Call, ktorá spojí vaše auto s vašim mobilom, teraz na diaľku auto naštartuje, vyhreje alebo vychladí. Aplikácia bude dostupná aj pre smarthodinky od Applu aj od Androidu.

Nakoniec Volvo ponúkne pre S/V60 a XC70 zopár nových farieb ako čierna onyx alebo sivá osmium ako doplnky pre R-Design prevedenie. Všetky modely budú mať v ponuke nové disky a XC90 dostane prepracovanejšie masážne sedadlá.