Volvo spúšťa predaj športových dielov, ktoré vyvinula divízia Polestar. Pre Volvo S60, Volvo V60, Volvo XC60 a európsky variant Volvo V40 pripravili rad vylepšení, či už estetických, alebo s dopadom na jazdné vlastnosti auta. Majitelia švédskych áut sa môžu tešiť na nové disky, doplnky exteriéru, podvozok, výfuk a mnohé ďalšie. Samozrejme, Volvo dáva na diely Polestar záruku. Dajú sa kúpiť v balíku Polestar Optimization alebo samostatne.

Športové oddelenie Volvo, značka Polestar pripravila pre vybrané Volvá viaceré nové performance diely.

Volvo uvádza Polestar diely pre S60, V60, XC60 a V40. Zlepšia vzhľad, jazdné vlastnosti a poskytnú viac radosti z jazdy.

„Po dlhú dobu dostávame prosby od zákazníkov po celom svete ohľadom dielov Polestar Performance. Sme radi, že môžeme splniť ich požiadavky už dnes. Toto sú produkty, ktoré zlepšia už teraz veľkú základňu áut Volvo po stránke výkonu, ovládateľnosti a radosti z jazdy,“ hovorí Niels Moeller, operačný šéf Polestar.

Podvozok vylepšili novými pružinami a tlmičmi, zatiaľ čo úpravou motora je len športový vzduchový filter. Estetiku interiéru zmenili pomocou prahových líšt, športových pedálov a páky prevodovky, všetko s logom Polestar. Ani exteriér nenechali na pokoji, pripravili nový nerezový výfuk, unikátny difúzor, čierne kryty spätných zrkadiel, zadný spojler, prahy či kľučku piatych dverí / kufra. Polestar ponúka nové 21“ disky pre Volvo XC60 a 19“ pre Volvo S60, V60 a V40.

Predaj športových dielov Polestar nadväzuje na balík zvýšenia výkonu modelov s pohonom T6 AWD. Automobilka Volvo kúpila Polestar s cieľom produkovať viac športovo zamerané modely nevynímajúc ani autá s plug-in hybrid technológiou.