Vývoj autonómnych režimov prebieha prakticky bez výnimky v uzatvorených priestoroch s účasťou technikov a vedcov. Tí následne systémy testujú nielen v laboratóriách, ale aj v bežnej premávke. Potreby bežnej rodiny však môžu len nasimulovať. Volvo preto ponúklo rodine zo Švédska možnosť zúčastniť sa na testoch autonómneho režimu.

Volvo stavia kampaň autonómneho riadenia na prepojení s užívateľmi. Najlepším kritikom sú pritom priamo oni, vodiči a cestujúci. Automobilka sa tak rozhodla ponúknuť jednej švédskej štvorčlennej rodine z Göteburgu možnosť zúčastniť sa na testovaní ich autonómneho režimu.

Plne autonómne vozidlo plánujú predstaviť až v roku 2021, na testy je tak „relatívne“ dosť času.

Podľa generálneho riaditeľa Volva robia ľudia v tejto automobilke inak, ako konkurencia. To sa odrazí tiež na ich vývoji autonómnej prevádzky. Automobilka je totiž presvedčená o tom, že autonómny režim je pre bežných užívateľov veľmi užitočná vec.

Rodinu predstavili na autosalóne v Detroite.

Veľkí výrobcovia zabúdajú v zhone predstavovaní a vývoja týchto režimov na tých najdôležitejších, priamo na užívateľov. Projekt Drive Me, ako ho nazvali, je pravdepodobne jedným z najodvážnejších projektov v tejto sfére.

V rámci neho bude možné vidieť autonómne jazdiť po Göteburgu v reálnej premávke až 100 vozidiel Volvo už v priebehu tohto roka. Plne autonómne vozidlo plánujú predstaviť až v roku 2021, na testy je tak „relatívne“ dosť času. Uvidíme teda, či sa projekt zo strany zúčastnenej rodiny stretne s kladnou alebo negatívnou recenziou.