VW nedávno predstavil koncept elektrickej dodávky (alebo busu, nazvite si ho podľa vašich preferencií) I.D. BUZZ. Oficiálnu premiéru mal na autosalóne v Detroite. Tento víkend v Kalifornii zverejnili ďalšie informácie o tom, že VW I.D. BUZZ bude mať svoju sériovú podobu, ktorá sa od pôvodného konceptu nebude veľmi líšiť. Mnohých správa veľmi potešila, patríte medzi nich? Nie preto, že by ste ho hneď kupovali, ale pre spestrenie ciest? Páči sa vám?

Rozhodnutie o výrobe elektrického busu, ktorý odkazuje na dlhoročné skúsenosti značky s výrobou takýchto vozidiel, doplnili na akcii Concours d’Elegance v Pebble Beach v americkej Kalifornii. Práve tam zástupcovia VW porovnali predchodcu s novinkou.

Elektricky I.D. BUZZ  nepríde na trh skôr, ako v roku 2022.

Podľa predstaviteľov značky je I.D. BUZZ dôležitým konceptom, ktorý bude mať svoju sériovú podobu. A kedy by mala novinka prísť do predaja? VW oznámil, že to bude najskôr po štvorsedadlovom kompaktom I.D. modeli v roku 2022.

Predchodca a elektrický nasledovník.

Generálny riaditeľ VW, Dr. Herbert Diess, doplnil, že po oficiálnej premiére konceptu v Detroite a Ženeve dostali množstvo listov, v ktorých ich zákazníci žiadali o sériovú podobu. Tak isto miesto, kde doplnili viac o zámere sériovo vyrábať tento elektromobil, nie je náhodné.

Koncept elektromobilu príde na trh najskôr o 5 rokov.

Americká Kalifornia bola vždy domovom pôvodného modelu Microbus, ktorý tam dostal meno Bulli. Spolu s obytnou verziou príde na trh aj verzia na prepravu nákladu. Rozšírením sortimentu elektromobilov od VW je stratégia, ktorá hovorí o viac ako 30 novo predstavených elektromobilov do roku 2025. Elektrický Bus im má v tomto tiež pomôcť. Či sa im to podarí uvidíme až v priebehu nasledujúcich rokov.