VW sa všemocne snaží zmierniť následky kauzy dieselgate, ktorá prepukla ešte v roku 2015, no vyzerá to, že ešte zďaleka nie je koniec. Najnovšie má dokonca automobilka problém na domácej nemeckej pôde. Čelí totiž žalobe, ktorú podala firma Deutsche See. Tento distribútor rýb má od VW prenajatú veľkú flotilu, ktorá číta okolo 500 áut.

Nemecký distribútor rýb žaluje VW o 11,9 milióna €. Volkswagen mu sľúbil najekologickejší koncept mobility.

Vedenie firmy je presvedčené, že ich Volkswagen oklamal. Stanovisko Deutsche See totiž okrem iného hovorí: "Deutsche See uzavrelo partnerstvo s VW iba preto, že nám VW sľúbil koncept mobility najpriateľskejší k životnému prostrediu." Firma sa samozrejme najskôr pokúšala s automobilkou dohodnúť mimosúdne. Volkswagen však nahradil relevantných manažérov, ktorí by mohli vec riešiť, právnikmi a PR manažérmi. Spoločnosť Deutche See preto podala na súde v meste Brunswick na VW žalobu. V nej žiada odškodné 11,9 milióna €.

 

Nuž, uvidíme, aký bude výsledok. Automobilka totiž už musí odškodniť státisíce majiteľov v USA a nedávno sa na súd obrátili aj európski zákazníci. Doteraz však šlo o hromadné žaloby podané bežnými zákazníkmi. Deutsche See je tak prvou veľkou firmou, ktorá žaluje Volkswagen na domácom území.

Zdroj: carscoops

EURÓPANIA ŽALUJÚ VW, CHCÚ ODŠKODNENIE AKO V USA

EURÓPANIA ŽALUJÚ VW, CHCÚ ODŠKODNENIE ...

Volkswagen sa musí stále vyrovnávať s následkami škandálu Dieselgate. Pre najväčšiu európsku automobilku je to ...

08. 01. 2017
DIESELGATE: VW SA DOHODOL S ÚRADMI, V USA OPRAVÍ MOTORY 3,0 TDI

DIESELGATE: VW SA DOHODOL S ÚRADMI, V USA ...

Predstavitelia Volkswagen Group sa dohodli s americkými úradmi na riešení kauzy Dieselgate ohľadom motorov 3,0 TDI. Podľa ...

21. 12. 2016