Porsche Slovakia, dovozca áut značky Volkswagen na Slovensko spoločne s výrobným závodom Volkswagen Slovakia, a.s pripravili pre návštevníkov Autosalónu Bratislava skvelý projekt sup!er. Bezplatný odvoz v rámci Bratislavy na vyčlenených 4 autíčkach VW UP! Autá, ktoré sa pre Európsky trh vyrábajú výlučne v Devínskej novej Vsi budú mať "nástupište" priamo pred hlavným vchodom do výstaviska. Na cestu podľa vašich želaní budú vyrážať každých 10 minút v rámci prvej polohodiny novej začatej hodiny. Druhú polhodinu budú mať na návrat, aby ďalšiu celú hodinu mohli znova rozvážať ďalších z vás. Perfektné, čo poviete?

Sup!er taxi bude ponúkať pešia sup!er hliadka - dve hostesky. Záujemca dostane poukaz s vyznačeným dátumom a časom odvozu a číslom taxíka VW up!

Poukaz návštevníka oprávňuje na bezplatný odvoz domov v rámci Bratislavy, eventuálne s ďalšou osobou. V rámci odvozu budú mať návštevníci autosalónu možnosť „zažiť“ mestský automobil Volkswagen vo svojom prirodzenom prostredí – v premávke veľkého mesta. Volkswagen up! je jedným z dvoch modelov najväčšieho európskeho automobilového výrobcu, ktorý vzniká v Bratislave. Závod Volkswagen Slovakia, a.s. v Devínskej Novej Vsi vyrába model up! od jesene roku 2011. Malé auto sa môže pochváliť titulom svetového automobilu roka „World Car of the Year 2012“. Vysoké bezpečnostné kvality okrem najvyššieho hodnotenia 5 hviezdičiek v teste Euro NCAP potvrdilo aj ocenenie Euro NCAP „Advanced Award“ za funkciu autonómneho núdzového brzdenia v meste „city brake“.

 

Volkswagen up! vyrábajú v Bratislave s benzínovým motorom 1 liter s výkonom 44 a 55 kW (60 a 75 k), ako ekologický model eco up! adaptovaný na stlačený zemný plyn CNG aj ako elektromobil e-up! – prvý sériovo vyrábaný elektromobil celého koncernu Volkswagen. Okrem dvoch základných verzií karosérie (3-dverovej a 5-dverovej) najmenší model VW vyrábajú aj ako crossover cross up! so zväčšenou svetlou výškou.