Najlacnejšie M-kové BMW sa teší obľube fanúšikov. Nejde len o cenu, ale aj o celkový charakter auta, ktorý sa vracia svojimi kompaktnými rozmermi k tradíciám starších modelov M3. Mnoho tunerských firiem si potenciál M2 uvedomuje a ponúka rôzne vylepšenia. Osobne si myslím, že vzhľad auta nepotrebuje zlepšenie. Na druhej strane, na takom zvuku by sa dalo popracovať. Práve vylepšenie zvuku ponúka Akrapovič.

 

Zaistiť to, aby znel turbomotor naozaj dobre, chce veľa práce. Podarilo sa to výrobcovi, akým je Akrapovič?

Známy výrobca športových výfukov Akrapovič prináša riešenie aj pre BMW M2. Výfukové potrubie má od zvodov dve vetvy až po tlmič. Z motora je tak možné dostať viac. Výfuk teda nevylepší len zvuk, ale aj výkon o 9 koní a 8,8 Nm. Výsledný výkon je tak 379 koní. Potrubie je navyše z titánu, a tak ušetrí 5,3 kg oproti štandardu. Celé váži len 16,4 kg. Záujemcovia si môžu priplatiť aj za špeciálny zadný difúzor alebo za zvod od motora.

 

V nízkych otáčkach je zvuk celkom utlmený, ale vo vyšších otáčkach má pripomínať rev pretekárskeho auta. Podarilo sa? Vypočujte si to v nasledujúcom videu.

 

JAZDA: BMW M2 (F87)

JAZDA: BMW M2 (F87)

BMW predstavilo svetu model M2 uprostred októbra 2015. Fanúšikovia značky o novej triede modelu M - nástupcovi zberateľsky ...

21. 06. 2016
BMW M2 DOSTANE DIELY OD M PERFORMANCE

BMW M2 DOSTANE DIELY OD M PERFORMANCE

Nové BMW M2 Coupé je ľahšou a menšou alternatívou k BMW M4. Výkon 272 kW (370 koní) z 3,0 litrového prepĺňaného ...

11. 02. 2016