Väčšinu správ o tom, že zamestnanci pomimo práce vytvárajú rôzne zaujímavé aj šibnuté vozidlá, poznáme z Japonska. Tu je dôkaz, že svoj čas a energiu nad rámec pracovných povinností dokážu minúť aj pracovníci v Európe. Vývoj autonómneho auta nie je jednoduchý. Zamestnanci Fordu majú zaujímavú alternatívu. Koncept Autolivery nie je len autonómne vozidlo. Pomocou dronov dokáže lietať. To je voči plánovaným autonómnym vozidlám veľký rozdiel, ktorý môže ešte viac pomôcť ich rozvoju. 

Koncept Autolivery je zaujímavou alternatívou k autonómnym vozidlám, ktoré zvládajú len jednoduché manévre na cestách. Voči ním je Autolivery ďalej a ponúkne možnosť dovozu tovaru aj do ťažko prístupných oblastí.

Množstvo firiem v poslednom čase premýšľa o zefektívnení dodávky tovaru posledných 10-20 metrov od chodníka k dverám konkrétneho zákazníka... Autolivery ukazuje možné riešenie.

Prednosťou tohto konceptu je prítomnosť dronov, ktoré zvládnu presun materiálu vzduchom aj do ťažšie dostupných oblastí. Nemusia to byť však len hory, stačia vysoké budovy v mestách. Dron presunie tovar na konkrétne poschodie bez pomoci ľudí a ušetrí tak čas aj peniaze.

Podľa štúdií strávia európski vodiči v mestských zápchach až 91 hodín za rok. Služba Autolivery tak môže odbremeniť kuriérov s drobným materiálom a tiež ušetriť nemalé množstvo splodín, ktoré by ich dopravné prostriedky v meste vypustili.

Ford plánuje predstaviť svoje plne autonómne vozidlo v roku 2021. Automobilka očakáva tiež zvýšený dopyt po elektromobiloch. Koncept Autolivery tak prináša zaujímavú možnosť prepravy tovaru na posledných metroch priamo k zákazníkom. A čo vy? Prijali by ste podobný spôsob doručenia zásielky?