U nás sú staré ostré Nissany alebo Datsuny bežné asi ako šafran. Občas na zraze natrafíte na nejaké SXko, prípadne raritnejšie ZX. No modernejšie modely, ako sú 350Z/370Z a GT-R, sa tešia mimoriadne veľkej obľube. Všetko však začal legendárny Datsun 240Z, ktorý vytvorili ešte v roku 1969. Japonské športové kupé si uchmatlo srdcia fanúšikov na celom svete. Som veľmi rád, že pár ich je aj na Slovensku. Hoci sú zrelé na renováciu. Fanúšikov pôvodného modelu je tak veľa, že aj vraky miznú rýchlosťou svetla. Variácie tohto auta sú známe aj pod označením Datsun 260z a 280z, alebo v Japonsku známe ako Nissan Fairlady Z.

 

 

Dnes vám prinášame video z 20. jubilejného ročníka akcie Z-BASH, ktorá sa konala minulý rok v máji v meste Anaheim v Kalifornii. Hostiteľom bola spoločnosť Motorsport Auto, tam známa tiež ako Z Store. Táto firma je známa práve vysokokvalitným maloobchodným predajom dielov na prakticky všetky modely Z počas celej histórie výroby. Z Store organizoval prvé podujatie ešte v roku 1996 ako priateľské stretnutie nadšencov týchto krásnych strojov. Takto sa chcelo vedenie firmy poďakovať svojím zákazníkom. Časom z podujatia vznikla pekná tradícia, ktorá z roka na rok rástla. Celá akcia bola navyše zadarmo, ako pre majiteľov krásnych áut, tak pre návštevníkov.

Zrazy nie sú len o pálení gúm a šprintovaní. Aj bez toho sa dá navodiť príjemná atmosféra...

Neprehliadnite ani druhé video. Tiež je na čo pozerať.  

FRESH TOKYO MEET 2017 - PASTVA OČÍ NIELEN PRE JDM MANIAKOV :)

FRESH TOKYO MEET 2017 - PASTVA OČÍ NIELEN ...

Dnes prinášam tri videá, ktoré sú staré pár týždňov. Dnes nebudeme spomínať na akcie, ktoré sa konali u nás v ...

03. 02. 2017
VIDEOSPOMIENKA NA LETO. ZRAZY 2016 NA VÝCHODE SLOVENSKA

VIDEOSPOMIENKA NA LETO. ZRAZY 2016 NA ...

V mrazivom počasí si trochu zaspomínajme na teplo. S letom idú ruka v ruke zrazy. Či už legálne, alebo nelegálne. Dnes ...

15. 01. 2017