Viacerí bývalí šéfovia sa stali jeho kamarátmi. Všetci svorne konštatujú, že Michael je výnimočný jazdec, ale aj človek. V októbri 2015 Jean Todt (dnes prezident FIA) po jednej z jeho návštev skonštatoval: "Michael stále bojuje."
 

Včera sa médiá priamo od bývalého prezidenta Ferrari Lucu di Montezemolo dozvedeli neutešivé správy. Evidentne vychádzajú z priamej návštevy doposiaľ najúspešnejšieho jazdca F1 vôbec. Luca konštatuje to, čo väčšia z nás už beztak tuší - že zdravie 7-násobneho svetového šampióna "nie je dobré". 

Michael v kritickej kondícii po ťažkom úraze hlavy pri lyžovaní v okrese Grenoble vo Francúzskych alpách strávil už druhé narodeniny (narodil sa 3. januára 1969). 

"Mám nové správy a nanešťastie nie sú dobré." - konštatuje Montezemolo pre médiá, no podrobnejšie to nerozoberá. "Život je zvláštny. Bol fantastický pilot, vo Ferrari mal za celý čas jedinú nehodu v r1999." Dnes je to už viac než 25 mesiacov, čo Michael leží po ťažkom zranení na lôžku. Správy o kondícii 47 ročného pretekára prenikajú na verejnosť na želanie rodiny veľmi sporadicky. Posledné oficiálne stanovisko k tejto téme pochádza zo septembra 2015 a konštatuje, že Nemec má pred sebou ešte veľmi dlhú a náročnú cestu...