Nové technológie v aute nám majú uľahčiť život alebo zvýšiť našu bezpečnosť. Niekedy sa však môžu obrátiť aj proti nám. Presvedčila sa o tom 48 ročná žena v USA, ktorá ušla od nehody. Jej inteligentné auto zavolalo políciu a doviedlo ju až k páchateľke. Neskôr sa ukázalo, že nešlo o jej prvú nehodu v daný deň. 

 

Nabúrať a utiecť od nehody sa neoplatí. Najmä ak máte moderné auto, ktoré zavolá pomoc v prípade nehody. Presvedčila sa o tom aj vodička Fordu Escort (Focus) so systémom SYNC Emergency Assistance.

„Haló? Počuje ma niekto?“, hovorí operátorka 911. „Nie“, odpovedá Cathy Bernstein vo Forde. „Ok, ale vaše auto nám zavolalo, že ste mali nehodu. Ste si istá, že je všetko v poriadku?“, nalieha operátorka. Vodička naďalej tvrdí, že je všetko v poriadku, ale osoba v call centre jej prezieravo neverí. 48 ročná žena sa začne pomaly zamotávať do svojich tvrdení a prizná, že mala nehodu: „Ten chlap, čo do mňa vrazil, mal odbočiť, ale neodbočil.“ Žena klamala aj naďalej.


V rovnakej dobe vrazil neznámy vodič v čiernom aute do Anny Preston, ktorá utrpela zranenia chrbtice. Vodič z miesta nehody utiekol. Polícia si následne vedela spojiť súvislosti a s vystopovaním vinníka nemali veľa práce. Žena najskôr polícii tvrdila, že vrazila do stromu. Poškodenie jej auta však nezodpovedalo takému nárazu. Záchranný systém navyše poslal dispečerke 911 aj presné miesto nehody z GPS.


Ako sa ukázalo neskôr nešlo o prvú nehodu Cathy Bernstein v daný deň. Do Anny Preston vrazila počas toho, ako utekala od prvej škodovej udalosti. Pri druhom náraze však strelili airbagy a auto následne zavolalo o pomoc na tiesňovú linku. Žena neskôr priznala, že spôsobila nehodu a potom s niekým volala. Američanka je momentálne vo väzbe za opustenie miesta nehody.


Celkom kuriózna situácia. Čo poviete?

Zdroj: wpbf