O tom, že auto je našim verným spoločníkom svedčia najmä preplnené cesty. Využívame ho najčastejšie pre dochádzanie za prácou, ale aj za zábavou či nákupmi. Je nám k dispozícií kedykoľvek potrebujeme a nemusíme sa spoliehať na iných. Preto sa teší takej veľkej priazni. Ani kríza však na tom veľa nezmenila a zhoršenú finančnú situáciu sa snažíme riešiť inak. Radšej sa obmedzujeme v iných veciach, ako by nám niekto mal siahnuť na naše auto. Je to tak, bez auta si svoj život vie predstaviť len málokto. Ak trávite veľa času v aute, a musíte neustále riešiť väčšie alebo menšie problémy, investujte do kvalitnej handsfree sady. Vďaka nej vybavíte všetko potrebné aj za volantom a naviac Vám nehrozia ani pokuty od polície.

 

S príchodom leta naše auto využívame samozrejme aj na pohodlné cestovanie do blízkych prímorských destinácií. Letná dovolenka je tak na našich pleciach, aj cestovné kancelárie ponúkajú množstvo zájazdov s vlastnou dopravou. V tomto prípade máte možnosť rozhodnúť sa kedy vyrazíte na dovolenku, ale aj kedy nastúpite na spiatočnú cestu. Môžete sa tak vyhnúť preplneným cestám, ale aj zabitému dňu odchodu, keďže ubytovanie musíte opustiť ráno a odchod autobusu je až vo večerných hodinách. Niektorí dovolenkári nepotrebujú istotu rezervovaného ubytovania a na dovolenku vyrazia na slepo. Najmä v Chorvátsku nie je veľký problém zohnať voľné izby ani počas top sezóny.

 

Ak sa teda rozhodnete cestovať za slnkom vlastným autom, máte hneď niekoľko možností. Či sa spoľahnete na cestovnú kanceláriu alebo na vlastné šťastie, je na Vás. Faktom však je, že vďaka vlastnému autu, môžete na dovolenke navštíviť aj vzdialenejšie zaujímavé miesta. Zväčša na takúto dovolenku cestujeme v noci, aj tak sa však musíme pripraviť na vyššie teploty a ak chcete aby Vám potraviny a nápoje vydržali dlhú trasu nezabudnite ani na autochladničku. Tá uchová všetko v potrebnom chlade.