Krádeže áut, ale aj nehody sa stávajú. Vo väčšine prípadov vaše problémy vyrieši poisťovňa a vy si jednoducho kúpite nové auto. V prípade unikátnych áut, ktorých existuje len pár kusov alebo dokonca len jeden jediný exemplár, je to už horšie. Pre petrolheadov ide častokrát o tragédiu, z ktorej sa tak ľahko nedostanú. 

 

Olsson jazdil na vytunenej RS6 na Gumball 3000 a po akcii predal auto dílerovi v Holandsku. Podľa dostupných informácii fotili auto v Amsterdame, keď sa objavili dvaja muži, ktorí ho ukradli. 

Pamätáte si na šialene upravené Audi RS6 švédskeho lyžiara Jona Olssona? Tak práve toto kombi s výkonom 1000 koní ukradli pri ozbrojenej lúpeži. Môže to byť ešte horšie? Môže. Po tom, čo sa zlodeji povozili, auto zapálili a kompletne znehodnotili. Z auta zostal iba kus šrotu.

Olsson jazdil na vytunenej RS6 na Gumball 3000 a po akcii predal auto dílerovi v Holandsku. Podľa dostupných informácii fotili auto v Amsterdame, keď sa objavili dvaja muži, ktorí ho ukradli. Zlodeji však neprekypovali veľkou dávkou inteligencie, pretože majiteľovi zabudli vziať kľúče z vrecka. Naštartovať auto po druhýkrát by bolo teda omnoho zložitejšie. Nových „majiteľov“ to však vôbec nezaujímalo. Auto zapálili so snahou zničiť dôkazy. Je smutné, že pritom zničili jedno z unikátnych áut. Olsson vyjadril smútok nad osudom auta. „Ale teraz som motivovaný viac než kedykoľvek predtým, aby som postavil niečo aspoň tak dobré,“ napísal Olsson.  


Zdroj: autoblog