Ako dlho trvá automobilom, než zrýchlia na svoju maximálku? Niektorým dlho, iným kratšie a potom je tu sériový Mercedes-AMG E63 S. Ten na to potrebuje o dosť menej ako 1 minútu. A k tomu obmedzovač na 300 km/h, ktorý zasahuje asi trocha benevolentnejšie. Zrýchlenie Mercedes-AMG E63 S na diaľnici na svoju maximálku tak dosahuje za naozaj rekordne krátky čas.

Mercedes-AMG E63 S je vo svojej špecifikácii najrýchlejším sedanom od Mercedesu a konkuruje už skutočným superšportom. S vidlicovým osemvalcom produkujúcim 450 kW (612 k) a 850 Nm ponúka zrýchlenie na 100ku za 3,4 sekundy. K tomu pohon všetkých kolies 4MATIC, maximálka 250 km/h alebo s balíkom AMG Drivers pack rovných 300 km/h.

Avšak ani ten obmedzovač nefunguje úplne presne. Na YouTube sa objavilo video, na ktorom tento Mercedes šprintuje na svoju maximálku, ktorú mimochodom dosiahne za približne 35 sekúnd! A v zrýchlení pokračuje na 302 km/h, samozrejme podľa GPS. Rýchlomer ukazuje len o niečo málo viac (307 km/h). Viac ako maximálka ma však dostalo to pružné zrýchlenie a dosiahnutie rýchlostí 200 km/h a viac behom pár sekúnd. Veď posúďte sami, je to naozaj „delo“ na štyroch kolesách.