TopSpeed.sk
  • 65t fans
  • 44t fans
  • 128t fans
Registrácia Prihlásenie
  • Video
  • Novinky
  • Tuning
  • Motoršport
  • Reportáže
  • Poradňa
  • Testy áut
  • Testy jazdeniek
  • Ankety
Registrácia
Prihlásenie

Bomba, Slováci budú štartovať na 24h Le Mans!

Bomba, Slováci budú štartovať na 24h Le Mans!
  • Maroš ČABÁK
  • 03.02.2017
  • Autor
  • 18
Dnes je štvrtok, 25.06.2026
Meniny má Olívia - význam mena

Najslávnejšie vytrvalostné preteky 24h Le Mans napíšu 17. a 18. júna 2017 ďalšie pokračovanie. Snom každého tímu, ktorý čo i len trochu pričuchol k vytrvalostnému pretekaniu, je postaviť sa na štart týchto legendárnych pretekov. Štartové pole najslávnejšej 24-hodinovky oznámili vo štvrtok podvečer na on-line tlačovej konferencii. V Le Mans uvidíme spolu 60 áut, z toho 16 v triede LM GTE Am, 13 v LM GTE Pro, 25 v LM P2 a 6 v LM P1. Pre nás je však najzaujímavejšia štartová listina LM P2, kde bude na najslávnejšej 24-hodinovke po prvýkrát v histórii jazdiť aj slovenský tím. ARC Bratislava na čele s Mirom Konôpkom sa postaví na štart s LM P2 špeciálom Oreca 07 – Gibson a číslom 49. Držíme im palce.

Maroš ČABÁK
  • Maroš ČABÁK
  • Publikovane: 03.02.2017
Motoristický novinár od r1996. TENTO ROK teda už 30 ROKOV v brandži. Najazdil viac než 1,5 milióna km, vyskúšal viac než 2000 áut. Zároveň inštruktor školy šmyku SuperDRIVE. Jeden z 500 certifikovaných BMW Driving Academy na svete. Vyštudoval STU SjF - Automobilová technika. Jazdil alebo jazdí autoslalom, okruhy a motokáry. Usporiadal viac než 100 automobilových podujatí, pretekov a akcií - AutoSlalom, KartCup, Autotuning zrazy, a dynamické prezentácie áut.
Zdieľať
  • 18



Vosveteit.sk

Prečo sme ešte nezachytili žiadny mimozemský signál? SETI upozorňuje na chybu, kvôli ktorej ich môžeme...

Prečo sme ešte nezachytili žiadny mimozemský signál? SETI upozorňuje na chybu, kvôli ktorej ich môžeme...

Dá sa z Marsu raz spraviť planéta podobná Zemi? Vedci ukázali prvý krok, ktorý má preveriť veľký sen ľudstva

Dá sa z Marsu raz spraviť planéta podobná Zemi? Vedci ukázali prvý krok, ktorý má preveriť veľký sen ľudstva

Prečo niekto fajčí celý život a dožije sa stovky? Vedci našli stopu v génoch dlhovekých rodín

Prečo niekto fajčí celý život a dožije sa stovky? Vedci našli stopu v génoch dlhovekých rodín

Proruský analytik: Takto chce Ukrajina získať Krym späť. Kľúčom má byť Kerčský most

Proruský analytik: Takto chce Ukrajina získať Krym späť. Kľúčom má byť Kerčský most

Už čoskoro Windows 11 prinesie 5 noviniek, po ktorých užívatelia volali: Takto sa zmení tvoj PC

Už čoskoro Windows 11 prinesie 5 noviniek, po ktorých užívatelia volali: Takto sa zmení tvoj PC

V Hormuzskom prielive uviazlo 11 000 námorníkov. OSN pripravuje obrovskú evakuačnú operáciu

V Hormuzskom prielive uviazlo 11 000 námorníkov. OSN pripravuje obrovskú evakuačnú operáciu

Briti posilňujú armádu proti ruskej hrozbe. Nové húfnice RCH 155 zasiahnu ciele vzdialené až 70 kilometrov

Briti posilňujú armádu proti ruskej hrozbe. Nové húfnice RCH 155 zasiahnu ciele vzdialené až 70 kilometrov

Populárna aplikácia z Google Play šírila bankový trojan. Mala viac ako 100 tisíc stiahnutí a tvárila sa ako...

Populárna aplikácia z Google Play šírila bankový trojan. Mala viac ako 100 tisíc stiahnutí a tvárila sa ako...

Vedelisteze.sk

Zvieratá spolupracujú aj s úplne odlišnými druhmi. Ako si dokážu rozumieť, keď každé vníma svet úplne inak?

Zvieratá spolupracujú aj s úplne odlišnými druhmi. Ako si dokážu rozumieť, keď každé vníma svet úplne inak?

Máš burinu v škárach medzi dlažbou? Tento jednoduchý trik ti môže ušetriť hodiny práce

Máš burinu v škárach medzi dlažbou? Tento jednoduchý trik ti môže ušetriť hodiny práce

Chceš, aby bobuľové ovocie vydržalo dlhšie čerstvé? Tento jednoduchý trik s papierovou utierkou funguje...

Chceš, aby bobuľové ovocie vydržalo dlhšie čerstvé? Tento jednoduchý trik s papierovou utierkou funguje...

Prečo sú červené ríbezle považované za superpotravinu? Toto si o nich pravdepodobne nevedel

Prečo sú červené ríbezle považované za superpotravinu? Toto si o nich pravdepodobne nevedel

Na pláž aj k bazénu: Ako si vybrať plavky damske, ktoré dokonale zvýraznia postavu

Na pláž aj k bazénu: Ako si vybrať plavky damske, ktoré dokonale zvýraznia postavu

Mäta a medovka nie sú to isté. Mnohí ich hádžu do jedného čaju, no na telo pôsobia úplne inak

Mäta a medovka nie sú to isté. Mnohí ich hádžu do jedného čaju, no na telo pôsobia úplne inak

Dávaš ovocie a zeleninu automaticky do chladničky? Pri týchto druhoch robíš veľkú chybu

Dávaš ovocie a zeleninu automaticky do chladničky? Pri týchto druhoch robíš veľkú chybu

Sú ryžové chlebíky naozaj zdravé? Toto by si mal vedieť skôr, než nimi nahradíš pečivo

Sú ryžové chlebíky naozaj zdravé? Toto by si mal vedieť skôr, než nimi nahradíš pečivo

Návrat hore
Všetky články z kategórie Motoršport
  • 18
Maroš ČABÁK

Maroš ČABÁK

- ďalšie články od autora
  • Ponuka, aká tu ešte nebola! BYD dá 10 rokov benefitov a 1 extra
  • Revolúcia v segmente kompaktných áut? BYD Dolphin G DMi
  • Tvrdia, že je športový - LeapMotor B05 má zadný pohon. Stačí ...
Profil autora
  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

    Registrácia

Z krajín mimo Európy sa nemôžete zúčastniť diskusie ako neprihlásený používateľ.

18 komentárov

Smogová situácia Registrovaný uživateľ 03.02.17 09:23

S
34.00

Radšej curling ako moto"šport" .. by ma zaujímalo, koľko zbytočných hektolitrov benzínu stojí táto 24-hodinová zábavka bohatých... to, že si niekto chce vyskúšať pár kôl na ringu, ešte sa dá pochopiť, no ale točiť sa dookola ako malta v miešačke? To je už moc..

  • 1
  • 32
Odpovedať

Smogová situácia Registrovaný uživateľ 03.02.17 09:40

S
34.00

@Smogová situácia40l x 24 x 60 = 57 600 litrov benzínu ... čiže cez 57 metrov kubických benzínu! ... pri spotrebe 40 litrov na hodinu pre jedno auto... ..no možno je priemerná spotreba na jedno auto iná ...prosím, opravte, ak sa mýlim...

  • 1
  • 12
Odpovedať

harweyko Registrovaný uživateľ 03.02.17 12:59

H
86.00

@Smogová situáciateraz sa pozri na nejaku nakladnu lod ktora najskor vezie z ciny haraburdy po par eur, ta ma 2 motory, kazdy spali za hodinu 6 kubikov bordelu (nie nafty alebo benzinu, ale necisteneho ropneho bordelu plneho siry), ten tvojich 57 kubikov spali za nejake 4,5 hodiny a prejde pri tom tak 200km.. Teraz si to prenasob poctom takychto lodi na svete a nejaka 24 hodinovka ti pride ako prdnutie zubrienky v oceane..

Jazdím na: Ford Focus ST
  • 14
  • 0
Odpovedať

cratos38 03.02.17 15:29

C

@harweyko200 km za 4.5???? to ale musi byt super rychlo lod. Normalne nakladne lode plavaju tak max do 22km/h
Chdim do Europy najmodernejsou flotou v europe - Armas a ten na plny koto da tak 45 ale to uz fakt musi ist dolu kopcom hahah
Su sice aj specilne hlinikove ferry - katamarany, tie zvladnu 70 - 80 km%h ale rozhodne nezeru ten isty mazut co nakladne lode,a hlavne sa nepustaju moc na otvorene more ani na velke vzdialenosti. Vlny im nerobia moc dobre
Ale s tym bordelom co spaluju lode vo vseobecnosti, mas pravdu, ked dobre zatihne vietor smrdi cela lod akoby niekto po nej porolieval naftu s benzinom, a nech ta ani nenapadne vyjst na palubu v svetlom obleceni. Take kusiska sadzi co tam poletuju nedas dole ani v naj cistiarni

  • 1
  • 0
Odpovedať

Homer 03.02.17 11:03

C

@Smogová situáciaNepoplietol si si to s nascarom? Le mans sa jazdi na okruhu 13,5km...

  • 5
  • 1
Odpovedať

CommandersAVP 15.02.17 18:11

C

@Smogová situáciaNo tak ty si iný golden k***t

  • 0
  • 0
Odpovedať

ernest 22.02.17 11:54

C

@Smogová situáciavies ze jedine sporty su horolezectvo, bycie zapasy a motorsport...tvoj ignorantsky nazor a argument iba vystihuje preco si hodny toho curlingu

  • 0
  • 0
Odpovedať

FantomasMan Registrovaný uživateľ 03.02.17 10:50

F 61.00

To je fantastická správa. Miro vždy spomínal pri rozhovoroch ako je nemožné sa dostať do Le Mans. A predsa sa to podarilo. Gratulujem.

  • 6
  • 0
Odpovedať

Salieri Registrovaný uživateľ 03.02.17 10:57

S 89.00

Je nutne sa na to pozriet v trosku sirsom kontexte. Jedna sa o najznamejsie vytvrvalostne preteky, kde automobilky demonstruju technicku vyspelost a zaroven skusaju nove technologie, ktore sa casto dostanu do beznych aut. Osobne budem mat radej v aute techniku, ktora bola otestovana pod zatazou 24hod, ako nieco otestovane z labaku. Spotreba je zanedbatelna v globalnom meradle, nehovoriac o tom, ze elektroficurky sa dostavaju aj do tychto pretekov.

  • 13
  • 0
Odpovedať

skuseny 03.02.17 13:56

C

Cakal som, ze si precitam, ako Kvetnansky zabudoval svoj zazracny motor do specialu - ved to sluboval !
Co je s nim ? Uz ho petrolejarski mafiani stiahli z obehu a motor je v trezore ?

  • 3
  • 0
Odpovedať

.... 03.02.17 14:26

C

@skusenyToto by zaujímalo i mňa

  • 0
  • 0
Odpovedať

Homer 03.02.17 15:10

C

@....Kvetnanskeho firma zanikla. Povodny spolocnik sa zabil v horach a novy spolocnik bol trestne stihany kvoli podvodom.

  • 4
  • 0
Odpovedať

skuseny 04.02.17 01:39

C

@HomerKto veri na tolko nahod ? Ved aj on mal byt mrtvy, ale o zivot prisiel jeho 13-rocny syn. (Pad vrtulniku pri Seredi.)

  • 0
  • 0
Odpovedať

autičkááár 03.02.17 14:06

C

Neviem, neviem ale toto nema nič s motorŠPORTOM ako nehnevajte sa na mna ale ujo ktorý má 56 rokov nemôže podávať adekvátny športový výkon, ale to že si plní nás všetkých detské a aj súčasné sny je pekné a že nás bude zastupovať vďaka dostupným financiam všetká česť, držime palce, zajazdi si, uži si víkend :-)

  • 0
  • 5
Odpovedať

easy 03.02.17 15:26

C

@autičkááárno ani ostatny nie su najmladsi....

  • 0
  • 0
Odpovedať

karol 03.02.17 19:41

C

@autičkááárGabriele Tarquini ma 54 a v jednej z najprestiznejsich serii minuly rok dva krat vyhral...

  • 4
  • 0
Odpovedať

Mir 03.02.17 19:53

C

Tak mu blahoželám, tiež by som to skúsil... Inak pre info M. Konôpka tam už v roku 2006 závodil v triede GT2 na 911ke. Tuším nedokončil závod...

A áno vývoj závodných vozidiel a najmä motorov je podstatný pre techniku našich bežných áut. Dá sa povedať, že väčšina dnes už bežne používaných technológií a materiálov v súčasných motoroch má svoj pôvod a bola otestovaná najprv v súťažných vozidlách.

Spotreba špeciálu LM P1 (benzín) je približne porovnateľná s F1, asi do 40 l/100km, diesly tak okolo 30 l/100km... Ale za tú radosť pri stlačení plynu to stojí, radšej budem každý deň jazdiť 50tku s tempomatom a kľudne aj elektromobilom... Na druhú stranu aj motoršport nám dosť "zabíja" ekológia, veď zo srandy tam tie rekuperačné jednotky nie sú...

  • 0
  • 1
Odpovedať

Lukixe Registrovaný uživateľ 03.02.17 21:24

L 90.00

Mirko do toho!Dúfam že ta smola z posledného závodu prinesie šťastie na Le Mans!

  • 4
  • 0
Odpovedať
Dnes je štvrtok, 25.06.2026
Meniny má Olívia - význam mena
profi-car.sk
eActros Lowliner cieli na diaľkovú prepravu mega návesov
eActros Lowliner cieli na diaľkovú prepravu mega návesov
  • 25.06.
Modernizovaný Volkswagen Caddy prináša volant či dotykovú obrazovku z Golfu
Modernizovaný Volkswagen Caddy prináša volant či dotykovú obrazovku z Golfu
  • 24.06.
Scania CP31L 4x2: Elektrický CrewCab cieli na záchranárov
Scania CP31L 4x2: Elektrický CrewCab cieli na záchranárov
  • 24.06.
Ford Ranger Super Duty láka na extrémne čísla. V Európe však príde legislatívna STOPka
Ford Ranger Super Duty láka na extrémne čísla. V Európe však príde legislatívna STOPka
  • 23.06.
eActros 400 ukazuje, že Mercedes sa nebojí elektriky ani pri zimnej údržbe ciest
eActros 400 ukazuje, že Mercedes sa nebojí elektriky ani pri zimnej údržbe ciest
  • 22.06.

Podobné články

Blíži sa koniec kombíkov? Ďalšia veľká značka naznačila, prečo ich už nechce vyrábať
Blíži sa koniec kombíkov? Ďalšia veľká značka naznačila, ...
  • dnes
  • 456
  • 12
Koncern Shell odhalil svoj prvý elektromobil. Vďaka neobvyklej konštrukcii je nabitý do 10 minút!
Koncern Shell odhalil svoj prvý elektromobil. Vďaka neobvyklej ...
  • včera
  • 454
  • 0
Benzín v USA: Je naozaj taký nekvalitný, ako sa vraví?
Benzín v USA: Je naozaj taký nekvalitný, ako sa vraví?
  • včera
  • 290
  • 1
Benzín v USA: Je naozaj taký nekvalitný, ako sa vraví?
Benzín v USA: Je naozaj taký nekvalitný, ako sa vraví?
  • včera
  • 290
  • 1
Benzín v USA: Je naozaj taký nekvalitný, ako sa vraví?
Benzín v USA: Je naozaj taký nekvalitný, ako sa vraví?
  • včera
  • 290
  • 1
Benzín v USA: Je naozaj taký nekvalitný, ako sa vraví?
Benzín v USA: Je naozaj taký nekvalitný, ako sa vraví?
  • včera
  • 290
  • 1
Nová Toyota GRMN Corolla ladená na Nürburgringu oficiálne. Dostane sa konečne aj na Slovensko?
Nová Toyota GRMN Corolla ladená na Nürburgringu oficiálne. ...
  • včera
  • 1216
  • 0

Najčítanejšie články

  • 3 dni
  • 7 dní
  • 14 dní
Nehoda v tuneli: Toto je chyba, ktorá môže stáť život
Nehoda v tuneli: Toto je chyba, ktorá môže stáť život
  • včera
  • 2899
  • 8
Za toto vás kamionisti nenávidia: Najčastejšie zlozvyky vodičov osobných áut
Za toto vás kamionisti nenávidia: Najčastejšie zlozvyky vodičov ...
  • včera
  • 2794
  • 2
Udrží pracovná sila z Indie slovenské fabriky pri živote?
Udrží pracovná sila z Indie slovenské fabriky pri živote?
  • 23.06.
  • 2259
  • 17
Zákaz nahlasovania radarov vo Waze? EÚ sprísňuje pravidlá
Zákaz nahlasovania radarov vo Waze? EÚ sprísňuje pravidlá
  • 23.06.
  • 2042
  • 3
Nová Škoda Peaq oficiálne. Vrchol českej značky do najmenších technických detailov
Nová Škoda Peaq oficiálne. Vrchol českej značky do najmenších ...
  • 23.06.
  • 1836
  • 11
Prichádza prísnejšie meranie bŕzd na STK? Slovensko chce pritvrdiť
Prichádza prísnejšie meranie bŕzd na STK? Slovensko chce ...
  • 20.06.
  • 4314
  • 0
Nový Hyundai i20 oficiálne. Odvážnejší dizajn je pre Slovensko nedostupný, ako je to možné?
Nový Hyundai i20 oficiálne. Odvážnejší dizajn je pre Slovensko ...
  • 21.06.
  • 3065
  • 0
Nehoda v tuneli: Toto je chyba, ktorá môže stáť život
Nehoda v tuneli: Toto je chyba, ktorá môže stáť život
  • včera
  • 2899
  • 8
Za toto vás kamionisti nenávidia: Najčastejšie zlozvyky vodičov osobných áut
Za toto vás kamionisti nenávidia: Najčastejšie zlozvyky vodičov ...
  • včera
  • 2794
  • 2
Dovolenka autom v Čiernej Hore: Kvôli tejto chybe Slováci stratia pol dňa dovolenky
Dovolenka autom v Čiernej Hore: Kvôli tejto chybe Slováci stratia ...
  • 19.06.
  • 2563
  • 5
Autá nad 80 kW až od 21 rokov? Koniec faganov v rýchlych autách?
Autá nad 80 kW až od 21 rokov? Koniec faganov v rýchlych autách?
  • 16.06.
  • 14914
  • 19
Predávate auto za hotovosť? Slováci netušia, že prekročenie tejto sumy hrozí pokuta
Predávate auto za hotovosť? Slováci netušia, že prekročenie ...
  • 16.06.
  • 10762
  • 1
Dovolenka autom v Chorvátsku: Túto chybu robí väčšina Slovákov
Dovolenka autom v Chorvátsku: Túto chybu robí väčšina Slovákov
  • 16.06.
  • 8629
  • 6
Futbalové hviezdy a autá: Ronaldo zbiera Bugatti, slovenskí reprezentanti sú nenápadnejší
Futbalové hviezdy a autá: Ronaldo zbiera Bugatti, slovenskí ...
  • 14.06.
  • 6158
  • 19
Prichádza prísnejšie meranie bŕzd na STK? Slovensko chce pritvrdiť
Prichádza prísnejšie meranie bŕzd na STK? Slovensko chce ...
  • 20.06.
  • 4314
  • 0

NAJNOVŠIE KOMENTÁRE

  • nové
  • staršie
15:28
FantomasMan | Blíži sa koniec kombíkov? Ďalšia veľká značka naznačila, prečo ich už nechce vyrábať
Autá verzie Kombi sa dostávajú do 'ohnivého kruhu' dopyt vs ...
14:39
Rolf | Blíži sa koniec kombíkov? Ďalšia veľká značka naznačila, prečo ich už nechce vyrábať
K4= KIA=náhrada za Ceed i40=Hyundai=segment Do, bez náhrady V ...
14:21
Jano_1987 | Blíži sa koniec kombíkov? Ďalšia veľká značka naznačila, prečo ich už nechce vyrábať
K4 je náhrada za i40. Navyše Octavia je známa tým, že ...
13:18
ľuboš | Za toto vás kamionisti nenávidia: Najčastejšie zlozvyky vodičov osobných áut
Vy ste zvyknuti ist za sebou a doverovat neznamemu kolegovi aj stovky ...
12:54
Rolf | Blíži sa koniec kombíkov? Ďalšia veľká značka naznačila, prečo ich už nechce vyrábať
Ja nepíšem že aj i40. Ostatné sú segment C, radi sa to tak aj v ...
12:40
Jano_1987 | Blíži sa koniec kombíkov? Ďalšia veľká značka naznačila, prečo ich už nechce vyrábať
takže i30 a i40, resp. K4 sú v rovnakej kategórií? Čo sa človek ...
11:58
Rolf | Blíži sa koniec kombíkov? Ďalšia veľká značka naznačila, prečo ich už nechce vyrábať
Corolla nič?
11:57
Rolf | Blíži sa koniec kombíkov? Ďalšia veľká značka naznačila, prečo ich už nechce vyrábať
Iní to vidia možno inak ako ja a nakoniec vyhrá cena a vyberú si ...
11:55
Rolf | Blíži sa koniec kombíkov? Ďalšia veľká značka naznačila, prečo ich už nechce vyrábať
Nie, sú v rovnakej kategórii. Octavia, i30,Ceed, K4. K4 kombi ...
11:53
FK | Blíži sa koniec kombíkov? Ďalšia veľká značka naznačila, prečo ich už nechce vyrábať
takze mudre rozhodnutie z ich strany, kedze si aj tak ludia radsej ...
Z nášho youtube
128000
Odberateľov
TEST DACIA BIGSTER 4x4 Hybrid-G 150 - všetko v jednej

11026

2026 TOYOTA HILUX 9G - hybrid, alebo EV?

4638

POSLEDNÝ TEST VW Touareg III 😢

15014

TEST BMW i4 M60 - berie dych aj rozum

15475

OCTAVIA I Kombi za 20 tisíc €?! TEST DONGFENG Shine GS

31500

MODERÁTORSKÁ ROZLÚČKA s HYUNDAI TUCSON NX4

14958

JAZDA OMODA 4 a JAECOO 8 - čoskoro pri vás

8805

Tip pre redakciu

Máte zaujímavý tip na článok
a chcete sa s ním podeliť?

Kontaktujte nás
TopSpeed.sk
  • Kontakt
  • Reklama
  • Pravidlá a podmienky
  • Ochrana súkromia
  • Tip pre redakciu
  • RSS Kanál
Naše médiá
Topspeed logo
Proficars logo

© 2009 - 2026 TOPSPEED.sk

Prihlásenie

Prihlásenie cez

Alebo cez email
Zapamätať heslo
Zabudli ste prihlasovacie heslo?

Registrácia

Jazdím na:
Model:

Jazdím na:
Model:

Jazdím na:
Model:

Jazdím na:
Model:

Jazdím na:
Model:

Máte u nás už účet? Prihláste sa