Mansory Renovatio Mercedes SLR McLaren Black&White je megaluxusný megasuperšport telom i dušou. Inžinieri v Mansory sa nechali viesť heslom: „Evolúcia, nie revolúcia.“ Tak to aj dopadlo. V motorovom priestore sa nachádza mierne upravený pôvodný motor z modelu SLR. Vidlicové uloženie ôsmich hrnčekov s objemom 5,5L dostalo menší upgrade ako napr. výkonnejšie kompresory a na zákazku vyrobené chladiče stlačeného vzduchu. Aby to všetko správne fungovalo, dostala riadiaca jednotka nové mapovanie a pre ľahšie dýchanie srdiečka aj nové športové filtre. Vďaka takýmto “drobným“ úpravám je akcelerácia na 100km/h o 2 desatiny rýchlejšia ako u sériového SLR. Výkon z pôvodných 626 PS vzrástol o krásnych 74 PS a krútiaci moment dosiahol vrcholu na hodnote 880 Nm. Táto mega sila sa prenáša na ľahunké (v rámci možností) kované 20“ valce o šírke 9“ vpredu a 11,5“ vzadu.

Keď sa začnete opäť sústrediť na to, čo Vám píšem, prezradím aká krása a pohodlie čaká za dverami. Keď ich ale začnete otvárať, buďte s niekým, kto by Vás v prípade šoku podržal. (najlepší je vášnivý rybár ktorého rozhádže iba napr. veľký sumec :-) )
Otvorte dvere, samozrejme nahor, a kochajte sa. Symbióza luxusu a športovej funkčnosti je bezkonkurenčná. Prísne vyberaná koža, karbón a trocha hliníku ktorú nájdete len na pedáloch. Matroš do ktorého je Vám ľúto si vôbec sadnúť a nie ho ešte používať. K interiéru nedokážem viac ani napísať, keďže mi ešte stále vyráža dych. Radšej si ho prezrite v galérii.

Všetku krásu, ktorú som už spomenul, nájdete v exkluzívnom fraku ako od tučniaka. Karbón a ľahké kompozitné materiáli tvoria kabát tejto rakety. Miestami lakovaná do bielej, konečne inej ako čiernej, a viditeľné karbónové časti, tvoria celok, za ktorým sa otočí každý, snáď okrem toho rybára. Ale koniec opisovaniu niečoho, čo môžete pozrieť na fotkách.

Prajem príjemné slintanie.