Nissan GT-R Track Edition

Nissan GT-R Track Edition

Šušká sa, že k predstaveniu vylepšenej a poriadne mrštnej godzilly má prísť už na jeseň priamo na Tokyo Motor Show (kde inde, že...). Zo zákulisia prenikli tieto informácie už počas Festivalu rýchlosti (Goodwood Festival of Speed), kde sa rozhovoril priamo človek z automobilky. Samozrejmosťou je opäť o niečo vyšší výkon a jemná diéta. Presné čísla sú ale stále tabu.
Zaujímavosťou je, že verzia Nismo bude vyvíjaná v spolupráci s firmou Williams Advanced Engineering - to je presne tá istá firma, ktorá stojí aj za Nissan Juke Nismo. Ten sa predáva už aj na našom trhu za približne 26 000 EUR.

Nissan GT-R Track Edition

Nissan GT-R Track Edition

Mimochodom celkom nás prekvapilo vyjadrenie inžiniera z tejto firmy a vás to prekvapí asi tiež: ten tvrdí, že aktuálne GT-R ponúka obrovské možnosti zlepšovania a že je stále kam ísť. A to aj v oblastiach, kde by sme si to nemysleli.
Cena za tento špeciálny kúsok je logicky ešte utajená, ale ak príde do predaja v EU, očakávajte cenu rádovo vyššiu, ako je tomu teraz (základný model stojí 94 900 EUR, verzia Track Pack 106 300 EUR). Môj odhad je niekde okolo 120-130 000 EUR. Začnite teda sporiť!

 

zdroj: Autoexpress