Mercedes SLS AMG pri svojej svetovej premiére vo Frankfurte

Mercedes SLS AMG pri svojej svetovej premiére vo Frankfurte

Mercedes SLS AMG sa začne dodávať v lete budúceho roku. Bude to vôbec prvý samostatný model z tuningových dielní AMG, ktoré už štyridsať rokov upravujú špičkové športové vozidlá a pretekárske špeciály. Nový SLS AMG je tiež prvý mercedes, ktorý má podvozkové časti a celú osobitne ľahkú a pevnú optimalizovanú karosériu (vyrobenú najmä z hliníku, iba 4 percentá pripadá na oceľ) konštrukcie Spaceframe. Aktívnu bezpečnosť vo vozidle zasa zvyšuje vysokovýkonná brzdová sústava s kompozitnou technológiou a trojstupňové ESP s tromi voliteľnými režimami.

Interiér Mercedes SLS AMG

Interiér Mercedes SLS AMG

Dokonalú jazdnú dynamiku s precíznym správaním sa pri zatáčaní, prvotriednou agilitou, nízkou zotrvačnosťou pri spontánnych zmenách smeru a vynikajúcou trakciou garantuje pre Mercedes-Benz SLS AMG tiež nízke v strede vozidla umiestnené ťažisko pri rozmiestnení hmotnosti na prednú a zadnú nápravu v pomere 47 ku 53, ďalej vo svojej kategórii jeden z najpriaznivejších ukazovateľov hmotnosti na jednotku výkonu 2,84 kg/k, rovnako ako uplatnenie viacerých opatrení na zvýšenie účinnosti využitia pohonných látok.

Brzdná sústava nového SLS AMG je karbónovo keramická.

Brzdná sústava nového SLS AMG je karbónovo keramická.

Nový fascinujúci superšportový Mercedes-Benz SLS AMG poteší srdce každého automobilového fanúšika a určite sa stane jedným z najvytúženejších športových automobilov všetkých čias“. Predpovedá svetlú budúcnosť nevšednému vozidlu predseda predstavenstva spoločnosti Daimler Dr. Dieter Zetsche.

zdroj: Mercedes-Benz Slovakia

PS: onedlho vám prinesieme kompletnú mega galériu Mercedes-Benz SLS AMG spolu s videom na ktorom budete môcť obdivovať najmä jeho nádherný zvuk

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov